Dostałeś takiego e-maila? Musisz uważać, to wielkie oszustwo!

dostałeś takiego

Dostałeś takiego e-maila? Musisz być bardzo ostrożny, bo jest to jedno wielkie oszustwo! Przed wszystkim swoich klientów ostrzega IKEA, bo właśnie tegoż sklepu dotyczy całe zamieszanie. Wszystko rozchodzi się o loterię, którą sklep ma organizować na swoje 76. urodziny. Okazuje się jednak, że IKEA temu zaprzecza. Klienci chcący wziąć w niej udział, narażają się na oszustwo i spore straty materialne.

Dostałeś takiego SMS-a? Musisz uważać!

W ostatnich dniach na skrzynki e-mail mieszańców Polski, dotarły wiadomości informujące o 76. urodzinach popularnego szwedzkiego sklepu IKEA. Co więcej, to właśnie sklep miał być nadawcą danych treści. Nagrodą za udział w loterii mają być liczne atrakcyjne rabaty na produkty oferowane w IKEI. Okazuje się jednakże, że wszystko jest jedną wielką mistyfikacją, a wzięcie udziału w konkursie może wiązać się ze sporymi stratami finansowymi. O wszystkim za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych informuje właśnie oficjalna strona sklepu w portalu Facebook.

IKEA wyprowadza swoich klientów z błędu

IKEA bardzo szybko dowiedziała się o procederze, który jest jednym wielkim oszustwem. Bardzo szybko zdecydowano się na poinformowanie swoich klientów o tym, że wprowadza się ich w błąd. Sprostowanie, które serwuje sklep, informuje także, jaką drogą ogłaszane są wszelkie konkursy i loterie. Ponadto szwedzka marka ostrzega, czym może grozić wypełnienie otrzymanych, fałszywych formularzy:

Wykonanie czynności sugerowanych przez nadawcę wiadomości może prowadzić do wyłudzenia danych osobowych lub obciążenia wysokimi kosztami połączeń telefonicznych lub wiadomości SMS.

ZOBACZ TAKŻE: TAK PĘDZI POLICYJNA KOLUMNA! CZY TO JEST BEZPIECZNE?

źródło zdjęcia: nczas.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.