Donald Trump przyleci do Polski – znana data

donald trump

Donald Trump przyleci do Polski w rocznicę wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Początkowo miała to być wizyta jednodniowa, jednak jak nieoficjalnie wiadomo – głowa państwa USA w kraju nad Wisłą spędzi więcej czasu. Ponadto ma wziąć udział w uroczystościach rocznicowych związanych z wojną, a także odwiedzić stacjonujących w Polsce amerykańskich żołnierzy.

Donald Trump przyleci do Polski

Donald Trump odwiedzi Polskę w rocznicę wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Takie informacje podaje serwis internetowy fakt.pl. Jego wizyta ma być ściśle związana z obchodami 80 rocznicy wybuchu wojny, która zaczęła się w Polsce w 1939 roku. Mówi się, że informacji o przylocie Donalda Trumpa do kraju nad Wisłą oficjalnie nie potwierdzono, ale pochodzą z pewnego źródła i nic nie powinno przeszkodzić temu, aby głowa państwa amerykańskiego stawiła się w naszym kraju.

Kiedy Donald Trump przyleci do Polski?

Plany są cały czas zmieniane, jednak wydaje się, że prezydent Stanów Zjednoczonych w Polsce zagości dłużej, niż przez jeden dzień. Początkowo bowiem do naszego kraju miał przylecieć 1 września i wtedy też stąd odlecieć. Okazuje się jednak, że wizyta może być dłuższa – będzie trwać przynajmniej dwa dni. Donald Trump miałby przylecieć tutaj 31 sierpnia i być do 1 września. Takie informacje podaje Rzeczpospolita.

Nieznany jest jeszcze także dokładny program wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Mówi się jednak, że osobistość ta ma wyruszyć poza Warszawę do miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze. Uroczystości rocznicowe spędzi natomiast w stolicy Polski – nie natomiast na Westerplatte.

ZOBACZ TAKŻE – AWARIA SAMOLOTU, KTÓRA PRZERAZIŁA PASAŻERÓW

trump przyleci

źródło zdjęć: politico.com, dailyexpress.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.