Cukier w Belgii – ile kosztuje? Jest dostępny? To zdjęcie zrobiło wielkie zamieszanie [FOTO]

cukier w belgii

Cukier w Belgii – ile kosztuje? Czy jest łatwo dostępny w odróżnieniu do tego, co dzieje się w Polsce? Kolejny już internauta pokazał, jak sprawa cukru wygląda poza granicami naszego kraju. Tym razem w sieci opublikowano zdjęcia sklepowych regałów w Belgii. Niedawno można było zobaczyć takie same, ale pochodzące z Niemiec. Czy Belgowie mierzą się z podobnym kłopotem co Polacy? A może jednak ich sytuacja jest bardziej zbliżona do tej niemieckiej? Przekonajcie się sami!

Cukier w Belgii – ile kosztuje? Czy jest dostępny od ręki? To zdjęcie zrobiło wielkie zamieszanie w mediach społecznościowych! [FOTO]

W ostatnich dniach bardzo dużo miejsca w mediach poświęca się sprawie cukru – a raczej jego braku dostępności w wielu miejscach w Polsce. Wszystko zaczęło się od tego, że cukier na potęgę w dyskontach kupowali – przynajmniej wedle przypuszczeń – klienci niedetaliczni. W związku z tym, wiele marketów w Polsce wprowadziło limit na zakup cukru. Ten zazwyczaj wynosi maksymalnie 10 kilogramów na jeden paragon.

Sklepowe regały bardzo szybko opustoszały. Ludzie, nieco w panice, rzucili się na ostatnie dostępne partie cukru w sklepach. Wobec tego słodki proszek jest teraz naprawdę trudno dostać. Co ciekawe, niektórzy zrobili zapas cukru zawczasu, a teraz próbują go sprzedać przy okazji znacznie zarabiając. Ogłoszenia z horrendalnymi cenami za kilogram cukru już niemal nikogo nie dziwią. Ale czy ten sam problem tyczy się innych europejskich krajów? Tym razem w sieci pokazano fotografię ze sklepu w Belgii. Jak się okazuje, cukru tam nie brakuje. Uwagę zwraca dodatkowo jego nie najwyższa cena. W wielu miejscach w Polsce, jest on zwyczajnie droższy.

ZOBACZ TAKŻE: O tyle potanieje paliwo już wkrótce! W końcu pozytywne sygnały dla kierowców

Cukier w Belgi za mniej niż 3 złote w przeliczeniu – nie brakuje go

Jak widać gołym okiem, cukru w Belgii nie brakuje. Gdyby tego było mało, okazyjna wydaje się jego cena. Jak czytamy w portalu o2.pl, to zdecydowanie mniej niż 3 złote. Serwis o2.pl przy okazji pokazał, jaka jest średnia cena cukru w Polsce – to aż 4,25zł:

Według koszyka portalu dlahandlu.pl, średnia cena cukru w Polsce wynosi 4,25 zł.

źródło: o2.pl, dlahandlu.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.