Cow cuddling, czyli przytulanie krów jako recepta na depresje i stres

Cow cuddling to inaczej przytulanie się do krów. Jest to nowa metoda, która ma walczyć z depresją, autyzmem, stresem i ADHD. Zaleca się również czesanie zwierząt oraz szeptanie im do ucha swoich sekretów oraz zwierzanie się z problemów. 

Przytul się do krowy

Zooterapia to szereg metod i technik z udziałem zwierząt, których celem jest poprawienie zdrowia. Najpopularniejsza jest hipoterapia, czyli metoda rehabilitacji ruchowej z udziałem konia albo kynoterapia – leczenie w towarzystwie wyszkolonego psa. Od niedawna do zwierząt, które leczą zaliczają się również krowy! Psychology Today przeprowadziło aż 49 badań, które potwierdziło pozytywny wpływ zwierząt, m.in. krów na osoby zmagające się z depresją lub autyzmem. Oprócz przytulania pacjenci mogą czesać krowy i myć je. Ponadto zaleca się szeptanie do ucha sekretów oraz opowiadanie o swoich problemach.

 

ZOBACZ TAKŻE: CORAZ WIĘKSZA LICZBA POLAKÓW Z NADCIŚNIENIEM I WYSOKIM CHOLESTEROLEM – EKSPERCI ALARMUJĄ

Ile kosztuje sesja terapeutyczna z krową?

Mountain Horse Farm w Neapolu oferuje dwie terapeutki – Bonnie i Bella. Zostały wybrane z powodu bardzo łagodnego charakteru. Zwierzęta są hodowane tylko pod kątem przytulania. Nie ma więc obawy o to, że krowy będą agresywne lub nieodpowiednio zareagują na pieszczoty. Eksperci zapewniają, że przytulanie zwierząt może przynieść relaksację, uzdrowienie, świadomość języka ciała, poprawić asertywność, pomóc w przezwyciężaniu strachu, budować zaufanie, pozwala być zabawnym i uczy stawiania granic. Terapia zaczyna się od zajęć oddechowych i wytłumaczeniu, że zwierzęta czują nasze emocje. Sesja z końmi lub krowami kosztuje 300$ za dwie osoby lub 395$ dla 4 osób.
Cow cuddling jest bardzo popularną terapią również w Holandii. Być może metoda ta pojawi się niedługo w Polsce?

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.