Co zabiło ryby w Odrze? Z wody wyłowiono dwie tajemnicze beczki

co się dzieje w Polsce

Co zabiło ryby w Odrze? Jak donosi portal RMF24.pl – z wody wyłowiono dwie tajemnicze beczki. Miało to miejsce dokładnie w miejscowości Czelin w powiecie gryfińskim (województwo zachodniopomorskie). Według medialnych doniesień miała się tam znajdować niezidentyfikowana substancja. Szczegóły poniżej!

Co zabiło ryby w Odrze? Z wody wyłowiono dwie tajemnicze beczki! Sensacyjne doniesienia RMF

Cała Polska wciąż żyje katastrofą ekologiczną na Odrze. Nadal trwają badania wody i próba ustalenia tego, co tak naprawdę doprowadziło do wielkiego dramatu. Bilans zatrucia rzeki nadal rośnie a oficjalne doniesienia o ilości wyławianych z wody śniętych ryb są wręcz nieprawdopodobne. Jak na swoich kanałach w mediach społecznościowych donosi Łukasz Bok – odłowiono już ponad 100 ton śniętych ryb i to zaledwie w ciągu 4 dni:

Od 12 do 16 sierpnia straż pożarna odłowiła ponad 100 ton śniętych ryb z Odry i Neru – przekazała mi KG PSP.

Sensacyjne doniesienia pojawiły się natomiast w RMF24.pl. Jak się okazuje, z Odry wyłowiono dwie spore beczki z niezidentyfikowaną jak dotąd substancją. Doszło do tego w miejscowości Czelin w powiecie gryfińskim w województwie zachodniopomorskim. Wszystko potwierdzili miejscowi funkcjonariusze, jednak jak na razie nie zdradzają żadnych szczegółów. Redakcję RMF24.pl o wszystkim poinformował słuchacz – za pomocą gorącej linii. To także pokazuje, że sprawa bardzo mocno angażuje polskie społeczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE: Bardzo zły znak – pojawiły się „kamienie głodu”. Przerażające znaczenie znaleziska

To nie rtęć „uśmierciła” Odrę?

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że w Odrze wykryto bardzo duże stężenie rtęci. Takie doniesienia pojawiły się między innymi w niemieckich mediach, które powoływały się na wyniki tamtejszych laboratoriów. Okazuje się jednak, że to nie rtęć jest odpowiedzialna za katastrofę. Wszystko tłumaczył portal RMF24.pl, gdzie można przeczytać:

W sobotę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że uzyskane przez stronę polską wyniki badań z niemieckich laboratoriach nie potwierdzają pogłoski, że za wymieranie ryb w Odrze odpowiedzialna jest rtęć i dodała, że wskazują one na wysokie zasolenie wody w rzece.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.