4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Pacjenci w różnych częściach kraju

zacznie się już tej nocy

4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia na pilnie zwołanej konferencji prasowej przekazał do wiadomości publicznej informacje o kolejnych przypadkach zakażeń. Według niego, większość osób jest w dobrym stanie. Jeden z chorych podróżował autobusem razem z pierwszym zarażonym. Dwoje było na nartach na północy Włoch, natomiast u ostatniej osoby podejrzewa się, że wirusa przywiozła do Polski z Wielkiej Brytanii. Nowe przypadki są rozrzucone po Polsce.

4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Pacjenci w różnych częściach kraju

Stało się to, co było tak naprawdę nieuniknione – w naszym kraju oficjalnie potwierdzono 4 kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Wiadomości te na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przekazał polski minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Dwie z osób, u których stwierdzono obecność groźnego wirusa z Chin, przebywają w szpitalu w Szczecinie. Na ten moment wiadomo tyle, że przebywały w rejonie podwyższonego ryzyka – na północy Włoch (rzekomo na nartach). Jedna z czterech wspomnianych osób, podróżowała autobusem wspólnie z pierwszym zarażonym z Polski. Osoba ta ma przebywać w Ostródzie. Ostatni nowo ogłoszony przypadek, to pacjent z Wrocławia. W tym przypadku podejrzewa się, że wirusa przywiózł z Wielkiej Brytanii. Portal Gazeta Wrocławska podaje, że wszyscy zarażeni to osoby w młodym i średnim wieku.

ZOBACZ TAKŻE: NA CYBINKĘ PADŁ BLADY STRACH – MIESZKAŃCY BOJĄ SIĘ KORONAWIRUSA. OBWINIAJĄ PIERWSZEGO ZARAŻONEGO O PRZYWIEZIENIE CHOROBY DO POLSKI. DOM PACJENTA ZERO POD OBSERWACJĄ POLICJI

W sumie w Polsce jest już oficjalnie zarażonych 5 osób

4 nowe przypadki oznaczają, że w Polsce jest już 5 zarażonych osób. Liczba ta może jednak wzrastać. Niepokojący jest zwłaszcza fakt zachorowania u osoby, która wracała autobusem z pierwszym zakażonym. To pokazuje, jak łatwo rozprzestrzenia się wirus.

Minister zdrowia podkreśla, że żadna z chorych osób nie jest w stanie zagrożenia życia. Jego słowa przytacza portal RMF, które cytujemy poniżej:

W sumie w Polsce mamy pięć osób zarażonych koronawirusem, żadna z nich nie jest w stanie zagrożenia życia. Większość pacjentów jest w stanie stabilnym.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.