Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem. Otrzymamy tysiące testów i środków ochronnych

chiny pomogą polsce

Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem! Tą informację oficjalnie potwierdziło już Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Na czym jednak polegać będzie rzeczona pomoc? Okazuje się, że nasz kraj ma otrzymać od Chińskiej Republiki Ludowej 10 tysięcy testów wykrywających COVID-19, a także tysiące środków i odzieży ochronnej, która jest nieodzowna dla służby zdrowia w walce z niebezpieczną zarazą.

Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem. Nasz kraj otrzyma tysiące testów oraz materiałów i odzieży ochronnej dla służby zdrowia

W ostatnich dniach z Chin docierają coraz to bardziej pozytywne głosy dotyczące tamtejszej walki z koronawirusem. Oficjalne przekazy nie dają wątpliwości, że opanowano tam epidemię, która w pewnym momencie była naprawdę przerażająca. Chinom przez cały okres jej trwania zarzucało się, jakoby faktycznie przekazywane liczby były zaniżane, a faktyczny bilans ofiar zaniżany. Teraz jednak wydaje się, że wszystko jest już pod kontrolą. Nowe zachorowania są sporadyczne, a życie wracam tam do normalności. W obliczu zagrożenia w Europie, azjatyckie państwo teraz wyciąga pomocną dłoń do innych będących w potrzebie krajów. Niedawno mówiło się w tym kontekście o Włoszech, a teraz wiadomo już, że na wsparcie mogą liczyć również Polacy.

ZOBACZ TAKŻE: TEN KTOŚ DOSŁOWNIE WYGRAŁ DRUGIE ŻYCIE – BYŁO O KROK OD TRAGEDII, ZADECYDOWAŁY CENTYMETRY. ZOBACZ PORAŻAJĄCE NAGRANIE!

Co dokładnie Polacy dostaną od Chin? Te liczby robią wrażenie!

Pomoc, którą Chiny zaoferowały Polsce, jest naprawdę nieoceniona. W ostatnich dniach z polskich szpitali docierają informację, że już zaczyna brakować sprzętu koniecznego do pracy przy zakażonych koronawirusem. A warto zauważyć, że w Polsce – w porównaniu z innymi krajami – potwierdzonych przypadków zakażeń nie jest jeszcze tak wiele.

Portal RMF podaje, że Chiny prześlą Polsce aż 10 tysięcy testów wykrywających w organizmie obecność koronawirusa, 20 tysięcy maseczek N-95, których specyfikacja jest zgodna z wytycznymi Unii Europejskiej, 5 tysięcy kombinezonów ochronnych, 10 tysięcy jednorazowych rękawiczek i 10 tysięcy specjalnych okryć na buty dla medyków.

Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że wszystkie dary zostaną racjonalnie wykorzystane. Chiny tym samym chcą się odwdzięczyć Polsce za pomoc, która z naszego kraju nadeszła gdy wirus szalał w Azji.

źródło zdjęcia: Twitter; źródło: rmf24.pl, Twitter, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.