Mistrzostwa Europy 2020 przełożone! Rozegrane zostaną w 2021 roku

mistrzostwa europy 2020 przełożone

Mistrzostwa Europy 2020 przełożone! UEFA w końcu podjęła decyzję dotyczącą zbliżającej się wielkimi krokami imprezy. Oficjele robili co w ich mocy, aby turniej odbył się jeszcze w tym roku, jednakże sytuacja w całej Europie jest na tyle poważna, że musieli podjąć drastyczne kroki. Pandemia koronawirusa zaburzyła cały porządek świata, w tym między innymi sportowy. Już teraz mówi się o stratach z tytułu przełożenia Euro 2020 na kolejny rok. I to nie tylko jeśli chodzi o władze piłkarskie, ale też o zwykłych kibiców, którzy mieli już zarezerwowane hotele i bilety lotnicze.

Mistrzostwa Europy 2020 przełożone! UEFA postanowiła, że turniej odbędzie się jednak w przyszłym roku

Na tego typu informację czekali kibice i ludzie związani ze sportem i piłką nożną na całym świecie. Mówiono o tym początkowo jedynie w kuluarach, ale teraz jest już oficjalne potwierdzenie. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zaplanowane na rok 2020, nie odbędą się. UEFA postanowiła przełożyć ten długo wyczekiwany turniej na rok 2021. Jest to rzecz jasna spowodowane światową pandemią koronawirusa, która sparaliżowała wiele dziedzin życia, w tym oczywiście sport. Podaje się, że mistrzostwa rozegrane zostaną między 11 czerwca a 11 lipca kolejnego roku. Warto dodać, że nadchodzące Euro odbyć miało się w nowatorskiej formule, która zakładała odbywanie się imprezy w kilku, często daleko od siebie oddalonych krajach. To byłoby tym bardziej niebezpieczne, jeśli chodzi o ewentualne rozprzestrzenianie się groźnego wirusa.

ZOBACZ TAKŻE: CHINY POMOGĄ POLSCE W WALCE Z KORONAWIRUSEM! DO NASZEGO KRAJU TRAFIĄ TYSIĄCE TESTÓW NA WIRUSA, ORAZ NIEZBĘDNA DLA SŁUŻBY ZDROWIA ODZIEŻ OCHRONNA!

Problemy kibiców – mieli zamówione loty i hotele, UEFA odda pieniądze jedynie za bilety

Choć wydaje się, że w aktualnych okolicznościach odwołanie Mistrzostw Europy i przeniesienie ich na kolejny rok jest zrozumiałe – wiąże się to z pewnymi problemami i konsekwencjami. Mianowicie, chodzi o kibiców, którzy zdołali już kupić bilety na mecze, zarezerwować noclegi oraz przeloty. Pojawiają się bowiem głosy, że choć federacja piłkarska jest skora oddać pieniądze za bilety, to w kwestii hoteli oraz noclegów, poszczególne osoby muszą radzić sobie same.

Zmianie uległy także terminy rozgrywania spotkań finałowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. Te zaplanowano odpowiednio na 27 czerwca oraz 24 czerwca.

źródło zdjęcia: irishtimes

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.