Chiny ograniczają dostęp do TikToka – tylko 40 minut dziennie!

TikTok

Chiny ograniczają dostęp do chińskiego TikToka. Młodzież, a konkretniej osoby poniżej 14. roku życia będą mogły korzystać z aplikacji maksymalnie 40 minut dziennie. Żeby tego było mało, mowa o konkretnych przedziałach czasowych: od 22 do 6 rano. Pojawią się również dodatkowe ograniczenia, związane z wyświetlanymi treściami. 

Fenomen TikToka

TikTok to aplikacja mobilna, której początkowym celem było nagrywanie krótkich teledysków muzycznych. Aplikacja w ekspresowym tempie zyskała na popularności. Już w 2020 roku odnotowano na niej ponad 2 miliony użytkowników, co jest absolutnym fenomenem jeśli chodzi o aplikacje na telefon. Popularyzacja TikToka niesie jednak również wiele zagrożeń. Aplikacja słynie wręcz z regularnie pojawiających się niebezpiecznych wyzwań i trendów, które wielokrotnie kończyły się śmiercią. TikTok niewątpliwie przyczynił się również do popularyzacji treści dla dorosłych, a warto zauważyć, że użytkownikami serwisu są głównie dzieci. Wiele krajów zabroniło korzystania z aplikacji. Poniekąd dołączają do ich grona Chiny, które również ograniczają dostęp do TikToka.

ZOBACZ TAKŻE: TIKTOKERKA SPADŁA Z 9. PIĘTRA PODCZAS NAGRYWANIA FILMIKU – WIDEO TRAFIŁO DO SIECI

Chiny ograniczają dostęp do TikToka

Na początku warto wspomnieć, że Chińczycy korzystają z własnej wersji TikToka, która nazywa się Douyin. Jak się okazuje, władze postanowiły wprowadzić ograniczenia związane z aplikacją. Osoby poniżej 14. roku życia będą mogły korzystać z serwisu maksymalnie przez 40 minut dziennie i to w godzinach między 22 a 6 rano. Ponadto pojawiają się dodatkowe ograniczanie, dzięki którym dzieci będą miały dostęp jedynie do treści przeznaczonych dla osób w ich wieku. Poinformowano również, że Douyin wprowadzi ograniczenia dla osób dopiero zakładających konto, aby nie mogły podać fałszywych danych.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy władze Chin minimalizują dostęp swoim obywatelom do korzystania z internetu. Nie tak dawno wprowadzono również limity na granie online. Od pewnego już czasu, w Chinach można grać online jedynie 3 godziny tygodniowo – w piątki i weekendy w godzinach 20-21.

 

źródło: donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.