Chaos w Afganistanie. Ludzie uciekają z kraju, dwie osoby wypadły z samolotu [WIDEO]

chaos w afganistanie

Chaos w Afganistanie urasta to niewyobrażalnych rozmiarów. W sieci pojawiły się przerażające nagrania, które pokazują sceny z lotniska w tamtejszej stolicy. Kabul jako ostatni z wielkich miast przeszedł w ręce talibów. Mieszkańcy w panice zaczęli masowo uciekać z kraju. Nie dla wszystkich starcza jednak miejsca w samolotach. I to mimo zapewnień talibów, że miejscowi mogą się czuć bezpiecznie. Internet obiegło między innymi wideo, na którym widać, jak ludzie łapali się startujących samolotów, a następnie spadali z nich na pobliskie zabudowania. Oczy całego świata zwrócone są na Afganistan. Poniżej można zobaczyć kilka wspomnianych wcześniej nagrań.

Chaos w Afganistanie. Ludzie uciekają z kraju, dwie osoby wypadły z samolotu [WIDEO]

Potężny chaos w Afganistanie trwa w najlepsze. Cały świat mówi już o ofensywie talibów oraz przerażających scenach z lotnisku w Kabulu. To właśnie w porcie lotniczym w stolicy dzieje się teraz najwięcej. Przerażeni ludzie próbują uciec z kraju, a ich desperacja jest tak wielka, że niestety już teraz doszło do tragedii.

Według zagranicznych mediów, z samolotu na pobliskie zabudowania wypadły przynajmniej trzy osoby. Wszyscy chętni do opuszczenia kraju nie zmieścili się na pokład maszyny. Wiele osób postanowiło spróbować ukryć się w jej podwoziu. Gdy jednak samolot wzniósł się w powietrze, osoby spadły z dużej wysokości na okoliczne domy. Niestety, nie udało się ich uratować. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dramatyczny moment wypadnięcia ludzi z podwozia samolotu:

ZOBACZ TAKŻE: JACEK JAWOREK OPUŚCIŁ KRYJÓWKĘ?! WIADOMO, GDZIE MÓGŁ BYĆ WIDZIANY W MINIONY WEEKEND!

Dantejskie sceny na lotnisku w Kabulu – nagrania porażają, ludzie wskakują na samoloty na własną rekę

Sceny, do jakich dochodzi na lotnisku w Kabulu, dosłownie przerażają. W sieci opublikowano nagrania, na których widać ludzi, którzy na własną rękę kryją się w podwoziach samolotów i tym sposobem próbują uciec z kraju. Panujący tam chaos najlepiej obrazuje poniższy materiał:

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.