Bulwersująca kartka od parafian w polskim miasteczku. „Wykradła Kościołowi kapłana; splugawione krocze”

bulwersująca kartka od parafian

Bulwersująca kartka od parafian w polskim miasteczku poruszyła niemal cały kraj. W Nowej Dębie w województwie podkarpackim pojawiły się skandaliczne ulotki. Ich treść skierowana była do mieszkańców miejscowości, a wszystko rzekomo podpisali parafianie z jednej z tamtejszych parafii. W tekście pojawiło się wiele bardzo mocnych słów, wyzwisk oraz wulgaryzmów – a wszystko skierowane było do pewnej kobiety. Zarzucono jej tam romans z jednym z wikarych, pełniącym posługę w mieście. Wszystko odbiło się wielkim echem. Szczegóły poniżej.

Bulwersująca kartka od parafian w polskim miasteczku. „Wykradła Kościołowi kapłana; splugawione krocze”

O wielkim skandalu można mówić w kontekście tego, co ostatnio miało miejsce w Nowej Dębie w województwie podkarpackim. Jak relacjonują krajowe media, na drzewach i lampach w mieście oraz obok kościoła rozwieszono bulwersujące ogłoszenia. Pojawił się na nich „apel parafian” do mieszkańców Nowej Dęby. W tekście opisano sytuację, w której pewna kobieta – wymiona zresztą z imienia i nazwiska – „uwiodła młodego księdza” tudzież „wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana”.

Ogłoszenie podpisane rzekomo przez parafian, wręcz emanuje agresją i brakiem szacunku do drugiego człowieka. Nie zabrakło tam też wulgaryzmów. Jest to zupełnie niespójne z naukami Kościoła. Zdjęcie bulwersującej kartki pojawiło się między innymi na Instragramie Karoliny Korwin Piotrowskiej. Ona także jest zniesmaczona sytuacją, a pod zdjęciem napisała wymowny komentarz:

To nie fejk. Sprawdziłam. To jest Polska, 21 wiek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA 🐶🐶🐶 (@karolinakp)

ZOBACZ TAKŻE: Polski wizjoner zobaczył to przed latami. Przepowiednia zaczyna się sprawdzać?

„Oby ziemia ją pochłonęła! Taki wstyd dla szpitala, miasta i naszej parafii”. Sprawę bada policja

Treść powyższego ogłoszenia szokuje za każdym razem, gdy tylko próbuje się ją odczytać. Internauci nie mogą pojąć, że napisał to ktoś, kto identyfikuje się z Kościołem i wiarą katolicką. Czytamy tam między innymi:

Jaka przyszłość tego parszywego związku? Kropla wątpliwej przyjemności, a beczka goryczy do końca życia dla ks. Łukasza i tej parszywej s*ki. Jak bardzo cierpią rodzice tego kapłana! […] Napluła Chrystusowi w twarz i jest dumna, że to dla niej zostawił służbę przy ołtarzu […]. Oby ziemia ją pochłonęła! Taki wstyd dla szpitala, miasta i naszej parafii.

Jak podaje portal Gazety Wyborczej, policja już teraz wzięła się za poszukiwania autora porażających ulotek.

źródło: Instagram

źródło: o2.pl, Gazeta Wyborcza, Instagram; foto: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.