Bucza: Rosjanie dopuścili się okrutnego ludobójstwa – zdjęcia masowego grobu trafiły do sieci

Masowy grób po ludobójstwie

Firma Maxar po raz kolejny opublikowała zdjęcia satelitarne z terenów Ukrainy. Tym razem kadry dotyczą miejscowości Bucza, w której doszło do masowego ludobójstwa. Rosjanie brutalnie zaatakowali cywilów tamtejszego miasta, zabijając około 300 osób. Tuż obok cerkwi pod wezwaniem św. Andrzeja i Wszystkich Świętych przygotowano masowy grób dla ofiar ludobójstwa. 

Masakra w Buczy

Wojna na Ukrainie wciąż trwa. Z każdym dniem docierają do mediów przerażające i wstrząsające informacje. W niedzielę ukraińskie służby poinformowały o wydarzeniach mających miejsce w podkijowskiej Buczy. Rosjanie dopuścili się tam ludobójstwa, w wyniku którego śmierć poniosło około 300 cywili. Do sieci trafiły również wstrząsające nagrania, na których widać mnóstwo ciał leżących na tamtejszych ulicach.

ZOBACZ TAKŻE: MER IRPIENIA ZDRADZIŁ, CO ROSJANIE ZROBILI KOBIETOM I DZIEWCZĘTOM – HORROR NA UKRAINIE

Masowy grób ofiar ludobójstwa

Firma Maxar Technologies zajmuje się pozyskiwaniem danych pochodzących z obserwacji Ziemi z przestrzeni kosmicznej. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Maxar regularnie dzieli się zdjęciami satelitarnymi pochodzącymi z terenów naszych wschodnich sąsiadów.

Na dniach zamieszczono zdjęcia z miejscowości Bucza, w której doszło do masowego morderstwa. Ukraińcy chcąc pochować ofiary masakry, wykopali około 45-metrowy rów, w którym spoczną ofiary.

„Nowsze relacje z 31 marca pokazują miejsce grobu z około 45-metrowym wykopem w południowo-zachodniej części obszaru w pobliżu kościoła” – poinformował Maxar agencję Reutera.

Wydarzenia mające miejsce w Buczy poruszyły całym światem. Bezwzględność sił rosyjskich jedynie potwierdza, że są w stanie dopuścić się najgorszych zamachów. Dmytro Kułeba, szef MSZ 3 kwietnia powiedział, że celem Rosjan jest zabicie jak największej ilości Ukraińców.

„Masakra w Buczy była zamierzona. Celem Rosjan jest wyeliminowanie tylu Ukraińców, ilu będą mogli. Musimy ich powstrzymać i wyrzucić. Żądam nowych, niszczycielskich sankcji G7 natychmiast” – powiedział Kułeba.

 

źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com, Maxar, zdjęcie – twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.