British Airways – piloci rozpoczęli strajk. Prawie wszystkie loty odwołane!

To pierwszy taki strajk w historii linii lotniczych British Airways. Jak informują media, będzie trwał od dziś 48 godzin i prawie wszystkie zaplanowane na ten czas loty odwołano. W związku z niskimi płacami za wykonywaną pracę, brytyjscy piloci nie wykonają swoich zaplanowanych obowiązków. Władze natomiast poinformowały, że strajk jest nieuzasadniony, a wysokość wynagrodzenia odpowiednia. 

48 godzinny strajk pilotów

Sytuacja w brytyjskich liniach lotniczych jest napięta, gdyż piloci rozpoczęli właśnie strajk, który ma związek z niskim wynagrodzeniem. To podobno pierwszy tak duży bunt wśród pracowników. Dodatkowo, władze linii poinformowały, że jest on bezpodstawny, gdyż wysokość wynagrodzenia na tę chwilę jest odpowiednia.

Stowarzyszenie Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych: strajk ma potrwać od dzisiaj 48 godzin, a prawie 100% lotów z poniedziałku i wtorku odwołano. Co ciekawe, zaplanowanych lotów na ten okres czasu było aż 850. Na liście połączenia z i do Polski. To z pewnością wielkie straty dla władz lotniska, jednak pracownicy walczą o swoje.

Czy na tym się skończy?

Podobno to nie ostatni bunt pracowników, gdyż 27 września może odbyć się kolejny. Jednak, jak poinformował sekretarz generalny Balpa, Brian Strutton, cały strajk kosztuje firmę jeszcze więcej pieniędzy, niż rozwiązanie go. Dane mówią same za siebie. Nie odbycie się tylu lotów to ogromne obciążenie finansowe.

Klienci, którzy nie odbyli podróży powinni dostać zwrot kosztów za bilet. Lub chociaż alternatywny lot lub ten, w innym terminie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.