Widok, który przeraża! Ogromny wieżowiec runął w wyniku pożaru! SZOK! [WIDEO]

Brazylia: potężny wieżowiec runął w wyniku pożaru! Sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, jednak nagrania ze zdarzenia nadal szokują. W sieci pojawiają się także nowe, niepublikowane wcześniej materiały odnoszące się do zaistniałej sytuacji. Zobacz dramatyczne wideo!

Brazylia: potężny wieżowiec runął w wyniku pożaru

Cała sytuacja rozgrywała się w brazylijskim Sao Paulo, a konkretniej w centrum największego miasta Ameryki Południowej. Warto tutaj wtrącić, że ogromne Sao Paulo wraz ze swoimi przedmieściami liczy – bagatela – ponad 20 milionów mieszkańców. Tym większe będzie zaskoczenie gdy okaże się, że budynek który runął był opuszczony. Dzięki temu obyło się bez setek śmiertelnych ofiar.

Mimo to, opuszczoną budowlę zamieszkiwali dzicy lokatorzy. Bezdomni na dobre zadomowili się w wysokim budynku. Niestety, kilku z nich w wyniku pożaru zostało poszkodowanych, a przynajmniej jedna osoba poniosła śmierć gdy wieżowiec runął. Był to właśnie jeden z dzikich lokatorów.

Ogromna akcja ratunkowa

Pożar bardzo szybko objął budynek, a zwłaszcza jego górne piętra. Tak przynajmniej twierdzili świadkowie. W akcji ratunkowej udział wzięło aż 160 strażaków. Mówi się, że możliwą przyczyną pożaru był wybuch gazu. Jest to wielce prawdopodobne i tłumaczyłoby tak tragiczny finał akcji gaśniczej.

Butla z gazem mogła bowiem poważnie naruszyć podstawy i tak wiekowego już i zaniedbanego wieżowca. Mówiło się także o tym, że pożar był powodem ogniska, które w celu ogrzania się rozpalili bezdomni. Ta opcja jest jednak mniej prawdopodobna. Gdy ogień objął całą budowlę, ta nie wytrzymała i runęła na ziemię.

Potężny wieżowiec runął w wyniku pożaru – WIDEO

Mieszkańcy okolicy i świadkowie opowiadali o całej sytuacji z przejęciem. Zawalaniu się budynku towarzyszył niezmierny huk, niektórzy porównywali moment upadku budowli do trzęsienia ziemi.

Fakty są takie, że od momentu zapłonu do zawalenia się budynku wystarczyło zaledwie 90 minut. Półtora godziny to był czas, w jakim budowla zupełnie poddała się płomieniom i zakończyła swój i tak już marny żywot. Całość została świetnie nagrana i opublikowana w sieci. Wideo robi ogromne wrażenie:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.