Bratysława: bójka pseudokibiców trzech drużyn, w tym Cracovii

Jak donoszą media, w centrum Bratysławy doszło do sporych zamieszek. Policjanci musieli interweniować, gdyż pseudokibice trzech klubów: Cracovii, Ajaksu Amsterdam i Lewskiego Sofia rozhulali gwałtowną bójkę. Mieszkańcy są oburzeni, że Bratysława stała się miejscem, które kojarzy się teraz z zamieszkami chuliganów. 

Starcie pseudokibiców trzech klubów

Dzięki informacjom serwisu pravda.sk, bójka trwała 15 minut. W starciu brali udział pseudokibice Cracovii, Ajaksu Amsterdam oraz Lewskiego Sofia. Skąd w jednym miejscu tak różne środowiska? Wszystko w związku z rozgrywkami Ligi Europy. Policja zatrzymała aż 107 osób. Jak na bójkę to dość spora liczba. Miejsce po interwencji oddzielone zostało taśmą. Dodatkowo w całym zdarzeniu mogły ucierpieć inne osoby, które znajdowały się nieopodal, jednak takich informacji żadne media nie podały.

Nie wiadomo ile dokładnie osób brało udział w zamieszkach, jednak jak widać na wideo, które znajduje się w mediach, sytuacja wyglądała bardzo groźnie. W związku z tym konieczna była interwencja służb.

Mieszkańcy oburzeni

Bratysława: mieszkańcy są oburzeni zaistniałą sytuacją, gdyż nie chcą być kojarzeni z miejscem bójek i sporów pomiędzy kibicami. Wypowiedział się również burmistrz, który powiedział, że nie rozumie jak można łączyć sport z przemocą i agresją. To jest nie do zaakceptowania. Zapowiedział również, że miejsce zamieszek zostanie jak najszybciej doprowadzone do porządku, gdyż szkody są dość spore.

Policja podejrzewała, że mogą wystąpić zakłócenia związane z rozgrywkami, jednak nie podejrzewali, że to będzie na taką skalę. Poniżej post udostępniony przez policję.

Podsumowując, chuligani zdemolowali część pobliskich restauracji. Dodatkowo cała akcja rozegrała się około godziny 21. Jak wspominaliśmy wcześniej, policja była przygotowana na ewentualne zagrożenie, jednak nie da się całkowicie zapobiec takim sytuacjom, podczas masowych wydarzeń. Zawsze istnieje takie ryzyko.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.