Bill Gates zabrał głos w sprawie pandemii – niepokojące wieści!

Bill Gates

Bill Gates aktywnie angażuje się w walkę z pandemią koronawirusa. Na bieżąco śledzi wydarzenia ze świata i nie kryje niepokoju. Zdaniem filantropa zbliża się najgorszy czas od początku trwania zarazy, a wszystko z powodu omikronu, którym niezwykle łatwo się zarazić.

Bill Gates o pandemii koronawirusa

Założyciel Microsoftu od początku trwania pandemii koronawirusa aktywnie działał na rzecz walki z zarazą. Przypomnijmy, że Bill Gates przekazał ponad 400 mln dolarów na walkę z pandemią oraz przyspieszenie procesu opracowania szczepionki. Filantrop tym razem zainteresował się omikronem, który jest wyjątkowo łatwy w przenoszeniu i zarażaniu. Nowy wariant koronawirusa budzi wiele obaw, a zdaniem Billa być może najgorszy moment pandemii jest dopiero przed nami.

ZOBACZ TAKŻE: V FALA KORONAWIRUSA JUŻ NIEBAWEM? RZĄD WSKAZAŁ TERMIN

Miliarder aktywnie działa w social mediach, gdzie regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami. Tym razem za pośrednictwem Twittera podzielił się kolejną myślą. Otóż zdaniem Billa, uniknięcie zarażenia się omikronem jest niemożliwe i z czasem każdy będzie musiał go przechorować.

Pewnego dnia pandemia się skończy, a im lepiej dbamy o siebie nawzajem, tym szybciej nadejdzie ten czas – czytamy we wpisie Gatesa.

Warto zauważyć, że omikron jest  najszybciej rozprzestrzeniającym się wirusem w historii. Niektórzy eksperci twierdzą, że nowy wariant może być bardziej zaraźliwy niż ospa wietrzna.

Bill Gates zwraca uwagę, że spora część społeczeństwa pragnie wrócić do normalności, przez co ich czujność i ostrożność może być zaburzona. Warto jednak pamiętać, że dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych przybliży nas do zakończenia pandemii.

 

źródło: o2.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.