Biedronki otwarte w każdą niedzielę! Wiadomo jak będą omijane przepisy

bieronka ceny

Biedronki otwarte w każdą niedzielę! Zaskakujące doniesienia podaje między innymi portal Donald.pl. Jak się okazuje, właściciele sklepów mieli obejść przepisy ograniczające handel w niedzielę. Kilkaset sklepów sieci Biedronka będzie otwartych już od kolejnej niedzieli. Ponadto podaje się, że takowa decyzja zapadła pomimo opinii związków zawodowych. Szczegóły poniżej.

Biedronki otwarte w każdą niedzielę! Wiadomo jak sklep postanowił omijać przepisy

Najnowsze doniesienia medialne mówią wprost o tym, że już od kolejnej niedzieli markety sieci Biedronka będą otwarte pomimo przepisów ograniczających handel właśnie w ten dzień tygodnia. Mowa przynajmniej o kilkuset sklepach popularnej sieci na terenie naszego kraju. O wszystkim pisze między innymi portal Donald.pl. To właśnie tam pojawiła się informacja, jakoby Piotr Adamczak – przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” Jeronimo Martins Polska – przekazał, że właściciel Biedronki już podjął ostateczną decyzję na ten temat.

Nie wszystko jest jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jak dobrze wiadomo, od momentu wprowadzenia ograniczenia handlu w niedzielę, wiele mniejszych lub większych sieci robiło co w ich mocy, aby obejść panujące przepisy. Jak natomiast zamierza zrobić to Biedronka? Pod uwagę należy wziąć fakt, że mowa – jak już wcześniej wspomniano – o przynajmniej kilkuset sklepach. Związkowcy poinformowali, na jakiej zasadzie będą funkcjonować markety.

ZOBACZ TAKŻE: Neo-Nówka komentuje swój głośny skecz „Wigilia 2022”. Ujawniono nowe fakty – Polsat o niczym nie wiedział?! [WIDEO]

Wiadomo w jaki sposób Biedronka obejdzie panujące obecnie przepisy – sklepy będą funkcjonować jako…

Tak jak wcześniej wspomniano, Biedronka musi odpowiednio przekształcić swoje sklepy, aby obejście przepisów było w ogóle możliwe. Tym też sposobem, jak czytamy w serwisie Donald.pl – sklepy sieci Biedronka będą funkcjonować jako… placówki medyczne lub czytelnie. O wszystkim poinformowali związkowcy.

Strona Donald.pl przytacza jeszcze jedną bardzo interesującą wypowiedź Piotra Adamczaka. Przedstawił on kulisy przygotowań sieciówki do tego, aby sklepy mogły być otwarte w niedzielę:

Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia.

źródło: donald.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.