Awionetka spadła na dom Polaków w USA. Pilot zginął na miejscu

awionetka

Awionetka spadła na dom Polaków. Do nieszczęśliwych wydarzeń doszło w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Niewielki samolot Cessna 414 runął na dom mieszkalny. Momentalnie w ogniu stanęły również pobliskie budynki. Pilot samolotu zginął na miejscu.

Z ogniem walczyło 200 strażaków

Do tragicznych wydarzeń doszło we wtorek w mieście Colonia w stanie New Jersey. Awionetka wystartowała z Newport w stanie Wirginia i planowo miała wylądować w Linden w New Jersey. Niestety samolot Cessna 414 runął na dom mieszkających w nim Polaków. Przyczyny zdarzenia do tej pory nie są jeszcze znane. Dom od razu zapłonął, a zaraz za nim kolejne budynki znajdujące się w pobliżu. Na ten moment wiadomo, że spłonęły dwa domy, a w akcji ratunkowej wzięło udział aż 200 strażaków. Na miejscu śledztwo prowadzi Federalna Administracja Lotnicza USA.

ZOBACZ TAKŻE: UKARANA W SZKOLE ZA ODMOWĘ NAPISANIA SZAHADY

Poszkodowani

W samolocie znajdowała się tylko jedna osoba – pilot, który zginął na miejscu. W płonących domach na szczęście nikogo nie było, a ludzie mieszkający w pobliżu zdążyli się szybko ewakuować. Co więcej, prawdopodobnie nikt oprócz pilota nie ucierpiał w zdarzeniu.

O zdarzeniu wypowiedział się poszkodowany Polak, który stracił dom w wypadku:

Na razie nie mogliśmy nawet dojść do naszego domu, tego co po nim pozostało, tam wciąż się pali. Wiem, że przez dłuższy czas nie będziemy mogli tam podejść, bo w środku nadal jest samolot. Śledztwo wszczyna Federalna Administracja Lotnicza, która będzie pracować na miejscu. Tyle na razie wiemy. Niczego więcej nie możemy się dowiedzieć, na miejscu jest wiele służb. Nie pozwalają nam zbliżyć się do domu.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.