Awaria ciepłownicza w Warszawie – ogromne kłęby pary wodnej

Awaria ciepłownicza

Awaria ciepłownicza firmy Veolia w Warszawie! Ogromne kłęby pary wodnej unoszą się nad stolicą. Zalane są drogi dojazdowe oraz osiedla do ul. Gołkowskiej. Ucierpiały dwie osoby, w tym jedna kobieta, która próbowała uratować zwierzę z zalanej piwnicy. 

Ograniczono skutki awarii w połowie miasta

Ogromna awaria sieci ciepłowniczej firmy Veolia w Warszawie. Po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent miasta poinformował, że ucierpiały dwie osoby. Jest wśród nich kobieta, która ratowała zwierzę w zalanej piwnicy – jest poparzona. Ponadto sparaliżowany jest ruch w rejonie ulicy Powsińskiej.

Zgłoszenie o awarii dotarło do służb około godziny 10:00. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej. Dodatkowo ustalono, że w wersji optymistycznej naprawa potrwa około 12 godzin. W razie nieprzewidzianych problemów może się to wydłużyć nawet do 3 dni.

Na posiedzeniu sztabu kryzysowego ustalono, że w pierwszej kolejności operator sieci ciepłowniczej ma ograniczyć skutki awarii dla mieszkańców. Elektrociepłownia Żerań i ciepłownia Kawęczyn muszą więc zwiększyć moc, aby przejąć dostawy ciepłej wody do sieci i przejąć rejony zaopatrywane w ciepło przez elektrociepłownię Siekierki. Właśnie tam doszło do uszkodzenia rurociągu. Wczesnym popołudniem skutki awarii udało się ograniczyć do połowy miasta. 

Na drodze utknęło 200 aut i 7 autobusów

Mazowiecka straż pożarna poinformowała, że przed południem rozlewisko wody na ulicy Powsińskiej ma długość 600 m. Na drodze w gęstej mgle utknęło około 200 samochodów i 7 autobusów. Straż pożarna pomogła 100 osobom. „Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscu zdarzenia.”

Zgłoszeń dotyczących zalanych piwnic i garaży jest coraz więcej. Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa w niektórych budynkach odcięto dostęp do prądu, aby uniknąć zalania skrzynek elektrycznych. Na miejscu pracuje też kilka załóg policyjnych m.in. stołeczna drogówka, której funkcjonariusze zabezpieczają skrzyżowania. Zablokowano ul. Limanowskiego w kierunku Wiertniczej i Powsińska, odcinek ul. Idzikowskiego, Gołkowska. Ponadto, na południowym pasie ul. Powsińskiej na długości kilkuset metrów zalega warstwa parującego szlamu, a ze studzienek wciąż wydobywa się para. Trwa wypompowywanie pozostającej wody do kanału wzdłuż ul. Czerniakowskiej.


ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH – NOWE FAKTY

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.