Anglicy oskarżają Glika o rasizm! Sprawa robi się bardzo gorąca

anglicy oskarżają glika

Anglicy oskarżają Glika o rasizm! Już rano informowaliśmy, że nie milkną echa fantastycznego remisu Polski z Anglią, który faworytom i wicemistrzom Europy wyszarpaliśmy w ostatnich sekundach spotkania. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty w tej sprawie. Okazuje się bowiem, że Anglicy oskarżyli naszych reprezentantów o rasizm. Konkretnie chodzić ma o Kamila Glika. Skargę na polskiego obrońcę u sędziów mieli złożyć przedstawiciele angielskiej ekipy. Sprawę dla Sportowych Faktów skomentował rzecznik prasowy biało-czerwonych, Jakub Kwiatkowski.

Anglicy oskarżają Glika o rasizm! Sprawa robi się bardzo gorąca

Wiadomo już, na czym polegały zarzuty Anglików, o których pisaliśmy rano. Na gorąco po meczu o wszystkim wypowiadali się kapitan oraz trener drużyny przyjezdnej. Wiadomo było, że może chodzić o Kamila Glika oraz wielką awanturę, która na murawie miała miejsce po gwizdku sędziego oznaczającym koniec pierwszej połowy. Wtedy też żółtą kartkę otrzymał jeden z Anglików, oraz właśnie polski defensor, Kamil Glik.

Selekcjoner gości mówił po meczu, że trwa gromadzenie materiału dowodowego przeciwko Glikowi. Także kapitan Anglii, Harry Kane wypowiadał się o całym zajściu:

Incydent, do którego doszło tuż przed przerwą, został zgłoszony angielskiemu związkowi. Podobno coś wydarzyło się na boisku. Ale jeszcze nie mieliśmy szansy zobaczyć nagrania.

Teraz okazuje się, że Anglikom chodziło o rzekome zachowanie Kamila Glika, które miało mieć podłoże rasistowskie. Właśnie z takimi zarzutami przedstawiciele angielskiej drużyny udali się na skargę do sędziów tego spotkania. Wszystko dla portalu Sportowe Fakty skomentował Jakub Kwiatkowski, rzecznik naszej drużyny narodowej.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANY JASNOWIDZ PRZERAŻA – POLACY JUŻ WKRÓTCE BĘDĄ SZUKAĆ SCHRONÓW? JEGO OSTATNIE WIZJE SPEŁNIŁY SIĘ NIEMAL W 100 PROCENTACH!

Rzecznik polskiej kadry, Jakub Kwiatkowski, komentuje całą sprawę: „Nic takiego nie miało miejsca”

Sprawę dla portalu Sportowe Fakty skomentował rzecznik polskiej drużyny narodowej, Jakub Kwiatkowski. Jego zdaniem, nie ma mowy o żadnych rasistowskich zachowaniach. Mówi się nawet, że sędziowie wszystko opisali w protokole meczowym. Jeżeli tak faktycznie się stało, rozpocznie się śledztwo. Wypowiedź rzecznika naszej reprezentacji dla Sportowych Faktów cytujemy poniżej:

Nic takiego nie miało miejsca. Anglicy w przerwie meczu skarżyli się sędziemu, że pod adresem jednego z ich zawodników zostały użyte obraźliwe słowa na tle rasistowskim. To jednak kompletna bzdura.

Jeżeli tak faktycznie jest (jeżeli Anglicy złożyli protest – przyp. red.), to sprawa trafi do Komisji Dyscyplinarnej, która rozstrzygnie ją na podstawie powtórek wideo. Mogę jednak zagwarantować, że oskarżenia rywali są całkowicie bezpodstawne.

źródło: zdjęcie Twitter, Sportowe Fakty

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.