Andrzej Duda o groźbach ataku Rosji na Polskę – „Nie strasz, nie strasz…” [WIDEO]

andrzej duda o groźbach ataku

Andrzej Duda o groźbach ataku Rosji na Polskę: „Nie strasz, nie strasz…” – o wystąpieniu Prezydenta RP mówi się bardzo dużo. Urywek z konferencji prasowej, na której Prezydent Duda wypowiada popularną kwestię, stał się hitem w polskiej sieci. Jednakże, podczas spotkania z mediami, poruszono kilka bardzo istotnych kwestii związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę. Andrzej Duda mówił o następstwach ewentualnej napaści Rosji na Polskę. Jego wypowiedzi znajdziecie w dalszej części tekstu.

Andrzej Duda o groźbach ataku Rosji na Polskę – „Nie strasz, nie strasz…” [WIDEO]

Cały świat nieustannie żyje wojną na Ukrainie. Wielu ekspertów i postronnych osób zastana się jednak, jakie mogą być kolejne kroki Rosji po ewentualnym sukcesie osiągniętym w trwających potyczkach. I choć obecnie Rosja na wojnie ponosi ogromne straty, pod uwagę trzeba brać każdy scenariusz. O ewentualne groźby agresji Rosji na Polskę, podczas konferencji prasowej dziennikarze zapytali polskiego prezydenta Andrzeja Dudę.

Pytanie dziennikarki dotyczyło niedawnej narracji propagandowej rosyjskiej telewizji oraz występującego tam eksperta. Jak czytamy w portalu wiadomosci.gazeta.pl – mówił on o ewentualnym ataku nuklearnym w razie misji pokojowej NATO na Ukrainie, oraz o tym, że „Warszawa może zniknąć w 30 sekund”. Andrzej Duda odpowiedział w sposób zaskakujący:

Nie będzie to może bardzo polityczne, ale jest takie powiedzenie w Polsce: „nie strasz, nie strasz…”. Jesteśmy narodem, który chce żyć w pokoju, który nikogo nie atakował – zwłaszcza na przestrzeni ostatniego stulecia. To my byliśmy atakowani.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE DZIWNE NAGRANIE Z ROSJI W SIECI. W ROLACH GŁÓWNYCH WŁADIMIR PUTIN I SIERGIEJ SZOJGU, KTÓRY OD DAWNA NIE POKAZYWAŁ SIĘ PUBLICZNIE [WIDEO]

Andrzej Duda: „Polska jest wystarczająco rozległa, żebyśmy mieli gdzie napastników pochować”

Przytoczona wcześniej wypowiedź to nie były jedyne mocne słowa Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami mediów. O ewentualnym ataku Prezydent RP mówił jeszcze:

Jeśli ktoś będzie chciał nas zaatakować, musi się liczyć z tym, że my twardo staniemy do obrony naszej ojczyzny. A zapewniam, że Polska jest wystarczająco rozległa, żebyśmy mieli gdzie napastników pochować.

źródło: Twitter, wiadomosci.gazeta.pl, natemat.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.