Amazon Music HD – czy to rewolucja w świecie streamingu muzyki?

Aktualnie istnieje wiele platform, na których można słuchać piosenek swoich ulubionych artystów. Chociażby Spotify czy Tidal to dwa największe punkty na mapie muzycznych aplikacji. Jednak światło dzienne może ujrzeć Amazon Music HD, określone jako rewolucja w świecie streamingu. Poniżej dowiecie się więcej o najnowszych planach Amazona. 

Amazon Music HD jako muzyczna rewolucja

„Prawie 50 milionów piosenek będzie dostępnych do odsłuchu na Amazon Music HD i to w jakości CD!” – taka informacje pojawiła się na stronie Pitchfork, czyli jednego z większych muzycznych portali. Co ciekawe, Amazon dołącza do dwóch platform, które oferują odsłuch HD. Mowa o Tidal oraz francuskim Qobuz. Natomiast na Apple Music czy Spotify póki co nie znajdziemy piosenek w jakości Ultra HD.

To z pewnością powinno ucieszyć użytkowników tego typu aplikacji, którym zależy na dobrej jakości. 50 milionów utworów będzie można usłyszeć w jakości HD (16 bitów w jednej próbce) oraz Ultra HD (21 bitów), czyli dokładnie takiej, na jakiej zależy artystom. Co jeszcze, format plików ma być zdecydowanie lepszy od Tidala, jak i ceny.

Amazon Music HD cena

Zanim ktoś zdecyduje się na konto, może skorzystać z okresu próbnego, który będzie trwać 90 dni. Można z niego zrezygnować w każdej chwili, a opłaty zostaną naliczone po ich upływie. Dla tych, którzy posiadają konto na Amazon Prime Video – koszt to 12,99 dolarów miesięcznie. Natomiast 14,99 i 19,99 dolarów dla stałych klientów przy planie indywidualnym lub rodzinnym. Firma podkreśla, że dźwięki w najwyższej jakości powinny być dostępne dla każdego, dlatego też ceny są przeciętne i powinny bardziej zachęcić.

To dopiero start i daleko do osiągnięć chociażby Spotify, jednak wysoka jakość może zachęcić niejednego fana muzyki.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.