Alex Morgan wywołała ostatnio falę krytyki [klub, Instagram, kariera]

Po ostatnim meczu mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, USA pokonało Holandię w finale 2:0. Ciagle jednak jest głośno o sytuacji, która miała miejsce w półfinale. Amerykańskie piłkarki to solidna drużyna, która zresztą wygrała rozgrywki i zdobyła tytuł mistrzów świata. Alex Morgan wywołała ostatnio falę krytyki za gest wykonany podczas meczu z Anglią, przyznaje że jest zawiedziona reakcją świata. 

Alex Morgan cieszynka

O co właściwie chodzi z tą całą aferą wokół piłkarki Alex Morgan? Mianowicie, podczas meczu z Anglią, po strzeleniu gola piłkarka wykonała tak zwaną „cieszynkę”, czyli specjalny gest po zdobytej bramce. Zawodniczka, zbliżyła palce do ust po czym udała, że pije herbatę. Jak wiadomo, herbata to jeden z najbardziej charakterystycznych napojów w tym kraju, co wywołało spore oburzenie. Jak podaje sama piłkarza, nie spodziewała się takiej reakcji i szczerze, jest tym wszystkim zawiedziona. To zachowanie zostało odebrane jako lekko uszczypliwe.

Alex Morgan klub

Oprócz grania w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Alex Morgan na co dzień związana z francuskim klubem – Olympique Lyon. Dodatkowo, wcześniej grała dla Portland Thorns FC oraz Seattle Sounders Women. Jest cenioną zawodniczką, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

VIEWS #AM13

Post udostępniony przez Alex Morgan (@alexmorgan13)

Alex Morgan rodzina Instagram

Obecnie jest związana z amerykańskim piłkarzem Servando Carrasco, z którym poznała się na studiach na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Natomiast na jej Instagramie możemy zobaczyć liczne zdjęcia z rozgrywek, treningów czy podróży. Alex ma 8 milionów followersów na swoim profilu i cały czas liczba fanów rośnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I think I’m in love. WORLD CHAMPS BABY!

Post udostępniony przez Alex Morgan (@alexmorgan13)

Podsumowując, to jedna z bardziej cenionych zawodniczek piłki nożnej. Dlatego warto śledzić jej karierę!

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.