Alex Morgan wywołała ostatnio falę krytyki [klub, Instagram, kariera]

Po ostatnim meczu mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, USA pokonało Holandię w finale 2:0. Ciagle jednak jest głośno o sytuacji, która miała miejsce w półfinale. Amerykańskie piłkarki to solidna drużyna, która zresztą wygrała rozgrywki i zdobyła tytuł mistrzów świata. Alex Morgan wywołała ostatnio falę krytyki za gest wykonany podczas meczu z Anglią, przyznaje że jest zawiedziona reakcją świata. 

Alex Morgan cieszynka

O co właściwie chodzi z tą całą aferą wokół piłkarki Alex Morgan? Mianowicie, podczas meczu z Anglią, po strzeleniu gola piłkarka wykonała tak zwaną „cieszynkę”, czyli specjalny gest po zdobytej bramce. Zawodniczka, zbliżyła palce do ust po czym udała, że pije herbatę. Jak wiadomo, herbata to jeden z najbardziej charakterystycznych napojów w tym kraju, co wywołało spore oburzenie. Jak podaje sama piłkarza, nie spodziewała się takiej reakcji i szczerze, jest tym wszystkim zawiedziona. To zachowanie zostało odebrane jako lekko uszczypliwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

A journey within the journey starts today. All the work, the tears, the love, the successes and failures, are for this. I’m ready and it’s thanks to my family, who will be in the stands today and at home watching, beaming with the same pride and excitement I feel. #AM13

Post udostępniony przez Alex Morgan (@alexmorgan13)

Alex Morgan klub

Oprócz grania w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Alex Morgan na co dzień związana z francuskim klubem – Olympique Lyon. Dodatkowo, wcześniej grała dla Portland Thorns FC oraz Seattle Sounders Women. Jest cenioną zawodniczką, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

VIEWS #AM13

Post udostępniony przez Alex Morgan (@alexmorgan13)

Alex Morgan rodzina Instagram

Obecnie jest związana z amerykańskim piłkarzem Servando Carrasco, z którym poznała się na studiach na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Natomiast na jej Instagramie możemy zobaczyć liczne zdjęcia z rozgrywek, treningów czy podróży. Alex ma 8 milionów followersów na swoim profilu i cały czas liczba fanów rośnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I think I’m in love. WORLD CHAMPS BABY!

Post udostępniony przez Alex Morgan (@alexmorgan13)

Podsumowując, to jedna z bardziej cenionych zawodniczek piłki nożnej. Dlatego warto śledzić jej karierę!

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.