Akcja Znicz w liczbach – 25 ofiar na polskich drogach

akcja znicz

Akcja Znicz w liczbach – policja podała już wstępny bilans zdarzeń drogowych, które miały miejsce przy okazji długiego weekendu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Wynika z niego, że tego roku na polskich drogach było bezpieczniej niż w latach poprzednich. Zginęło na nich 25 osób, a więc mniej niż poprzednio. Nadal zatrważa jednak liczba nietrzeźwych kierowców. Ta jest większa niż przed rokiem.

Akcja Znicz w liczbach – więcej pijanych kierowców

Policja zaczyna podsumowywać zdarzenia, które miały miejsce na polskich drogach przy okazji długiego weekendu. Ten związany był z Uroczystościami Wszystkich Świętych. Jak każdego roku i tym razem tysiące kierowców ruszyło w podróże. Niestety, wielu z nich nie było trzeźwych. Od czwartkowego poranku do końca niedzieli, mundurowi zatrzymali 1245 pijanych kierowców. Liczba ta jest większa niż w 2018 roku (1040 nietrzeźwych kierujących). Zadziwia to zwłaszcza dlatego, że świadomość wsiadających „za kółko” powinna być coraz to większa.

ZOBACZ TAKŻE: TANCERKA WE WROCŁAWSKIM KLUBIE GO GO UPIŁA KLIENTA NA ŚMIERĆ

25 ofiar na polskich drogach – wynik lepszy niż przed rokiem

O tym, że na polskich drogach było bezpieczniej, świadczy też fakt, że wypadki pochłonęły mniej ofiar. Było ich mniej, niż w 2018 (wtedy zginęło o 23 osoby więcej).

Policyjne dane podają, że od czwartku rano do niedzielnej północy, miejsce miało 268 wypadków. Tak jak wcześniej wspomniano, zginęło w nich 25 osób, natomiast 346 odniosło obrażenia.

źródło zdjęcia: gloswielkopolski.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.