Afera w Biedronce! Poważne oszustwo znanego sklepu

afera w biedronce

Afera w Biedronce! Popularny sklep przyłapano na sporym oszustwie. Chodzi o promocję na ziemniaki, o której w ostatnich dniach było bardzo głośno. Były one sygnowane jako polski produkt. Okazuje się jednak, że importowano je z Niemiec i Francji. Sytuacja ta rozsierdziła polskich rolników oraz środowiska z nimi związane. Inni mówią wręcz o „wypowiedzeniu wojny” przez Biedronkę. 

Afera w Biedronce! Poważne oszustwo znanego sklepu, rolnicy oburzeni. Chodzi o ziemniaki

W dniach między 16 a 18 września, w sklepach sieci Biedronka reklamowana była spora przecena – rzekomo polskich – ziemniaków. Promocja polegała na tym, że były one tańsze o 50% niż zwykle. Co więcej, zarówno w gazetce papierowej jak i w sieci oraz telewizji, zapewniano że jest to polski produkt. Rzeczywistość okazała się zgoła inna, a sklep przyłapano na niemałym oszustwie. Okazało się bowiem, że przecenione ziemniaki pochodzą nie z naszego kraju, a z Niemiec i Francji. Wywołało to niemałą burzę wśród choćby rolników i kupujących.

ZOBACZ TAKŻE: KASKADERKA STRACIŁA RĘKĘ NA PLANIE ZNANEGO FILMU. POZYWA PRODUCENTÓW

Czy sytuacja sprawi, że wzrosną hurtowe ceny ziemniaków w Polsce?

Specjaliści są zdania, że sprowadzenie dużych ilości ziemniaków zza granicy na rzecz promocji, może mieć negatywny wpływ na interes polskich rolników. W najbliższym czasie bowiem nastąpić ma wzrost hurtowej ceny ziemniaków w naszym kraju. Portal agrolajt.pl cytuje słowa rolnika, który uprawia ziemniaki w województwie łódzkim. Według niego, już teraz można liczyć realne straty.

Obojętne na całą sytuację nie pozostały także związane z rolnictwem środowiska i ugrupowania.

źródło zdjęć: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.