Absolutny hit na FAME MMA 12! Tej walki nikt się nie spodziewał

absolutny hit na fame mma 12

Absolutny hit na FAME MMA 12! Tej walki dosłownie nikt się nie spodziewał. Mało tego – jak powiedziano na samej konferencji przed galą, która odbędzie się za tydzień – kontrakt na walkę podpisano dosłownie kilka minut zanim rozpoczęło się spotkanie medialne. Arkadiusz Tańcula, który początkowo miał zmierzyć się z Mateuszem Murańskim, rękawice skrzyżuje z jego ojcem – Jackiem Murańskim. Dlaczego nastąpiła taka zmiana? Na jakich zasadach odbędzie się rywalizacja, która elektryzuje tysiące fanów federacji FAME MMA?

Absolutny hit na FAME MMA 12! Tej walki dosłownie nikt się nie spodziewał!

Ależ sensacyjne wieści ogłosili włodarze FAME MMA na dzisiejszej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 12! Wydarzenie odbędzie się już za niecały tydzień, bo w sobotę 20 listopada. Dosłownie w ostatnim momencie zmieniono jedno z zestawień. Początkowo na dwunastej gali zaplanowana była elektryzująca fanów walka Arkadiusza Tańculi z Mateuszem Murańskim. Miał to być rewanż za poprzednie starcie obu panów, które odbyło się na FAME MMA 10. Wtedy po niebywale emocjonującym starciu na punkty wygrał Tańcula, choć nie wszyscy zgadzali się z takim werdyktem, z narożnikiem Murańskiego na czele.

Jak się jednak okazało, Mateusz Murański odniósł poważną kontuzję ręki. Mówi się o złamaniu. Bardzo szybko znaleziono jednak zastępstwo na walkę z Tańculą. Jego rywalem już w najbliższą sobotę będzie ojciec Mateusza – Jacek Murański. Ta wiadomość wywołała euforię u fanów federacji. Wszystko ze względu na konflikt obu zawodników.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKI ŻOŁNIERZ SŁUŻĄCY PRZY GRANICY NIE ŻYJE. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE, WIADOMO CO SIĘ STAŁO

Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański – zasady

Wiadomo już na jakich zasadach odbędzie się pojedynek Arkadiusza Tańculi i Jacka Murańskiego. Okazuje się bowiem, że nie będzie to starcie jak każde inne. Wszystko odbyć ma się w tak zwanej „rzymskiej klatce” – to określenie na konferencji padło wiele razy. A co tak naprawdę oznacza? Prawdopodobnie chodzi o klatkę, której wymiary to 3 x 3 metry.

Zawodnicy walczyć będą w tak zwanych małych rękawicach. Walkę zaplanowano na 5 rund po 2 minuty, a w starciu dozwolone będą uderzenia łokciami.

źródło: Facebook, YouTube, FAME MMA

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.