ABBA wraca na scenę – po 40 latach wyda nowe piosenki

ABBA wraca na scenę muzyczną po 40-letniej przerwie. Nagrywa nowe utwory i z pewnością będzie to powrót w wielkim stylu. Co zaprezentuje zespół zakorzeniony w latach 70.? Tego dowiemy się w tym roku.

 

ABBA wraca na scenę

Na scenę muzyczną powraca zespół ABBA. Jest to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w historii. Po prawie 40 latach wraca na scenę. Obecnie grupa pracuje nad nowymi przebojami. Efekt tej pracy poznamy jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod koniec lata. Benny Andersson – współtwórca zespołu zakłada, że nowość muzyczna ABBY ukaże się we wrześniu.

 

ABBA wraca po latach

Nie ma złudzeń, że ABBA wróci na nową scenę muzyczną w wielkim stylu. O ich powrocie mówi się od kilku lat. Samych muzyków do działania zainspirowała wizyta w studiu, w którym powrócił sentyment. Mimo oczywistej świeżości, zespół ABBA chce zachować ducha zespołu i stawia na wspaniałe głosy Agnethy i Fridy. Niemniej jednak z założenia mają to być nowoczesne utwory z lekkim nawiązaniem do stylu lat 70. Ciekawe jak zespół poradzi sobie z tym wyzwaniem.

 

Przeboje ABBY

Szwedzki zespół ABBA wiódł prym na scenie muzycznej w 70. i 80. latach XX wieku. Zdobywał kolejne światowe listy przebojów. Dodatkowo sprzedał ponad 370 milionów płyt. Do dziś uznawani są za ikonę popkultury tego czasu. Ich przeboje nazywa się ponadczasowymi, a kluczem do tego sukcesu jest melodyjność.

 

Historia ABBY

Zespół ABBA powstał w 1972 roku. Szwedzki zespół muzyczny gra muzykę pop. Zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Niemniej jednak w 1982 roku ogłosili zawiesił swoją działalność. W tym samym momencie był na etapie planowania kolejnej płyty, która ostatecznie nigdy się nie ukazała.

 

Podsumowując, zespół ABBA, który wrócił do tworzenia to powód do radości dla wielu fanów. Czekamy zatem na efekt tej pracy. Czy ABBA lat 70. mocno odciśnie swoje piętno na piosenkach z najnowszej płyty? Premiera najnowszej płyty ABBY jesienią.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.