7-latek zmarł na koronawirusa – nie miał żadnych chorób współistniejących

7-latek zmarł na koronawirusa

7-latek zmarł na koronawirusa! Ponadto chłopiec nie miał żadnych chorób współistniejących. To najmłodsza ofiara śmiertelna w tym stanie. Należy zaznaczyć, że umierających na Covid-19 dzieci jest coraz więcej. Na samej Florydzie wirus zabił już 7 nieletnich osób, a w ubiegłym miesiącu zmarła 9-latka, która również nie miała żadnych innych chorób. Władze obawiają się powrotu dzieci do szkół. 

7-latek zmarł na koronawirusa!

Rośnie liczba nieletnich ofiar.  Tym razem w Georgii zmarł 7-letni chłopiec, który nie cierpiał na żadne choroby współistniejące. Warto zauważyć, że od 16 do 24 lipca na samej Florydzie wzrosła ilość hospitalizowanych nieletnich aż o 23%. Tym samym przypominamy, że wirusolodzy potwierdzili, że dzieci również mogą zarazić się wirusem. W całym stanie Georgia odnotowano aż 7 ofiar śmiertelnych, którymi były dzieci.

W ciągu ostatniej doby w USA odnotowano aż 57 014 nowych przypadków koronawirusa, a ponad 2 tys., to ofiary śmiertelne. Sytuacja w Stanach Zjednoczonych wciąż nie jest stabilna. Od początku pandemii zmarło tam blisko 160 tys. osób. Szacuje się, że do końca jesieni liczba ta może się podwoić. Bilans wszystkich zakażeń wzrósł w Stanach Zjednoczonych aż do 4,9 mln.


ZOBACZ TAKŻE: „KORONAWIRUSOWE DOMÓWKI” W LOS ANGELES – BURMISTRZ MÓWI DOŚĆ – BĘDZIE ODCINAŁ PRĄD I WODĘ

Władze obawiają się powrotu dzieci do szkół

Potwierdzono, że dzieci również mogą zarażać koronawirusem. Należy zwrócić więc uwagę, że większość nauczycieli to osoby dojrzałe lub starsze, które są najbardziej narażone na chorobę. Decyzja o rodzaju nauczania oraz terminie powrotu do szkół zależy od lokalnych władz. Przykładowo, w Houston początek zajęć przełożono na 8 września, a w Kalifornii około 90% uczniów będzie odbywać lekcje online. Warto dodać, że USA według statystyk jest najbardziej dotkniętym epidemią krajem na całym świecie pod względem liczby zgonów i liczby wykrytych przypadków.

Kiedy życie w Stanach wróci do normy? Otóż według ekspertów powrót do życia społecznego będzie możliwy dopiero po rozpowszechnieniu szczepionki. Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone mogą nią dysponować już na początku listopada. Co ciekawe, jest to termin bliski wyborów prezydenckich.

źródło: rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.