5-latka urodziła dziecko – jest najmłodszą matką w historii świata!

5-latka urodziła dziecko

Mimo upływu lat, historia Liny Mediny w dalszym ciągu szokuje i wywołuje skrajne emocje. 5-latka urodziła dziecko w 1939 roku i po dziś dzień jest najmłodszą matką na świecie. Jakim cudem dziewczynka w tak młodym wieku mogła zajść w ciążę? 

5-latka urodziła dziecko

Historia Liny sięga 1939 roku. Kiedy miała 5 lat i 6 miesięcy, jej rodzice zauważyli powiększający się obrzęk brzucha. Udali się więc do lekarza, którego słowa wryły ich w ziemię. Ogromnym szokiem była dla nich informacja, że Lina jest w zaawansowanej ciąży. Początkowo sprawą zainteresowali się lokalni szamani, którzy chcieli uleczyć dziewczynkę sądząc, że w jej brzuchu znajduje się wielki guz. Po czasie 5-latka trafiła do szpitala w Limie, gdzie potwierdzono ciążę. Lina Medina urodziła dziecko miesiąc później w szpitalu w stolicy Peru, dzięki cesarskiemu cięciu. Syn 5-latki został wychowany jako jej brat. Dopiero mając 10 lat dowiedział się, kto rzeczywiście jest jego matką. Syn Liny zmarł w wieku 40 lat z powodu choroby szpiku kostnego.

Lina Medina

Lekarze wyliczyli, że dziewczynka zaszła w ciążę mając zaledwie 4 lata i 10 miesięcy. Zdiagnozowano również u niej przedwczesne dojrzewanie. Lina Medina zaczęła bowiem miesiączkować mając około 2,5-3 lata, a w wieku 5 lat miała już wykształcone piersi. Niektóre media donoszą, że pierwsza miesiączka pojawiła się u Liny, kiedy miała 8 miesięcy.


ZOBACZ TAKŻE: ŚWIĘTOKRZYSKIE: 13-LETNIA DZIEWCZYNKA URODZIŁA MARTWE DZIECKO – BYŁA W 6. MIESIĄCU CIĄŻY. POLICJA POSZUKUJE OJCA DZIECKA!

Dziecięce ciąże

Warto zauważyć, że nadużycia seksualne wobec kobiet i dzieci to ogromny problem w Peru. Przypadków podobnych do Liny Mediny było sporo. Wypowiedział się o nich lekarz położny Rolando Colareta, który odbierał kilka porodów u ciężarnych dzieci. W rozmowie z Time powiedział:

Gwałt na nieletnich nie jest niczym nadzwyczajnym ani tutaj, ani nigdzie indziej. Ale gwałt nie powoduje ciąży u tak małych dzieci, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

Mężczyzna w trakcie 30 lat pracy odebrał 4 porody małych dziewczynek. Oprócz 5-letniej Liny była to m.in. Hilda Trujillo, która urodziła mając 9 lat.

 

źródło: fotoblogia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.