12-letnia dziewczynka odzyskała życie tuż przed własnym pogrzebem! Jak to możliwe?!

Martwa kobieta urodziła dziecko

Do przerażających, a zarazem zadziwiających wydarzeń doszło w jednym z indonezyjskich domów pogrzebowych, gdzie do pogrzebu przygotowywano nieżyjącą 12-latkę. Nieoczekiwanie podczas mycia ciała, dziewczynka odzyskała życie! Powrócił puls, a jej oczy otworzyły się. Nastolatkę w ekspresowym tempie przewieziono do szpitala, gdzie po godzinie walki o życie ponownie zmarła.

12-latka odzyskała życie przed pogrzebem

Trudne do wyjaśnienia wydarzenia miały miejsce w Indonezji. To właśnie tam 12-letnia Siti Masfufah Wardah zmarła z powodu cukrzycy. Tragiczne informacje potwierdzili również lekarze ze szpitala w miejscowości Probolinggo. Po około godzinie od stwierdzenia zgonu, rozpoczęto przygotowania do pogrzebu. Wówczas doszło do wydarzeń, których absolutnie nikt się nie spodziewał. Podczas mycia ciała, dziewczynka odzyskała życie! Jej skóra zaczęła nabierać wyższej temperatury, a jej oczy się otworzyły.

Kiedy kąpano jej ciało, jej temperatura nagle wzrosła, a oczy się nagle otworzyły. Odkryliśmy, że jej serce znowu bije, a ciało się porusza – powiedział ojciec nieżyjącej dziewczynki w rozmowie z mediami.

 

Szybko wezwano służby ratownicze, a dziewczynka ponownie trafiła do szpitala, gdzie walczono o jej życie. Niestety po godzinie czasu dziecko zmarło po raz drugi. Po kolejnym potwierdzeniu zgonu przez lekarzy, odprawiono pogrzeb dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: STARSZA KOBIETA REGULARNIE CHODZIŁA NA POGRZEBY NIEZNAJOMYCH – POWÓD WAS ZASKOCZY!

Jak to możliwe?

Jak się okazuje, że przypadek Siti Masfufah Wardah, która odzyskała życie nie jest pierwszy. Media wielokrotnie informowały o przypadkach, kiedy zmarli „ożywali”. W tego typu przypadkach lekarze przypominają o istnieniu tzw. syndromie Łazarza. Pojawia się on po śmierci, najczęściej po około 10 minutach od utraty życia. Syndrom Łazarza definiuje się jako opóźniony powrót spontanicznego krążenia po zaprzestaniu resuscytacji. Jak to rozumieć? Po zatrzymaniu krążenia, kiedy funkcje życiowe znikną, nieoczekiwanie następuje samoczynny powrót czynności życiowych. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co powoduje odzyskanie funkcji życiowych. Niektóre badania zwracają uwagę na wzrost ciśnienia w klatce piersiowej spowodowany resuscytacją krążeniowo-oddechową lub hiperkaliemią, czyli stanem, w którym poziom potasu we krwi jest zbyt wysoki. Nie ma jednak dokładnych badań na ten temat, ponieważ przypadków „powrotu do życia” jest stosunkowo mało, a co za tym idzie, trudno je zbadać.

 

źródło: planeta.pl, msn.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.