100km/h hulajnogą elektryczną przez Łódź. Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia [WIDEO]

100km/h hulajnogą

100km/h hulajnogą elektryczną przez Łódź. Choć brzmi to wręcz nieprawdopodobnie – taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Gdyby tego było mało, świadkowie nagrali niesamowite zajście. Film trafił do sieci i zrobił w niej ogromną furorę. Na ten moment jest jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Jaki cudem elektryczna hulajnogo osiągnęła aż taką prędkość? Co na ten temat mówią przepisy ruchu drogowego? Czy hulajnoga w ogóle może poruszać się drogą? Jakie konsekwencje mogą czekać szalonego chłopaka na hulajnodze? Poniżej zobaczycie też nagranie, które jest istnym hitem.

100km/h hulajnogą elektryczną przez Łódź. Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia [WIDEO]

Złośliwi powiedzą, że taka sytuacja mogła mieć miejsce jedynie w Polsce. Trzeba przyznać, że rzeczywiście było to bezprecedensowe zajście. Przejdźmy jednak do konkretów. W sieci pojawiło się nieprawdopodobne nagranie pochodzące z Łodzi. Wszystko zarejestrowano na ulicy Dąbrowskiego. Ruch odbywał tam się na pozór normalnie – jednak do czasu. Nagle pomiędzy dość szybko jadącymi pojazdami pojawiła się… hulajnoga elektryczna. Nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego, gdyby nie fakt, że pędziła z prędkością około 100km/h.

Kierowcy widzący te sceny przecierali oczy ze zdumienia. Niektórzy złapali nawet za smartfony i zaczęli wszystko nagrywać. Właśnie dzięki temu powstało takie nagranie, jak to poniżej. Widać na nim jak na dłoni, że prowadzący hulajnogę zdecydowanie przesadził. Zresztą, to po prostu trzeba zobaczyć:

ZOBACZ TAKŻE: TURYŚCI MĘCZYLI JELENIA W DRODZE NA MORSKIE OKO. W SIECI POJAWIŁO SIĘ SKANDALICZNE NAGRANIE. INTERNAUCI NIE POZOSTAWILI NA NICH SUCHEJ NITKI [WIDEO]

Prawo mówi jasno – takim urządzeniem można poruszać się maksymalnie 20km/h. Do tego nie wolno tego robić po drodze

Mężczyzna poruszający się hulajnogą złamał wiele przepisów. Jak bowiem wiadomo, takowym urządzeniem można jechać maksymalnie 20km/h – i to jedynie po ścieżkach rowerowych. W portalu donald.pl czytamy, że gdy nie ma takiej możliwości – hulajnoga może wjechać na drogę, pod warunkiem, że obowiązuje na niej ograniczenie do 30km/h.

Według wielu relacji, na drodze, gdzie hulajnoga pędziła aż 100km/h – obowiązuje ograniczenie do 50km/h.

źródło: YouTube, donald.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.