Tokio 2020: Australijka naprawiła swój kajak prezerwatywą – zdobyła brązowy medal! [WIDEO]

Tokio 2020 naprawa kajaka

Australijka Jessica Fox zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Tuż przed startem doszło do uszkodzenia jej kajaku, jednak sprytna sportsmenka postanowiła naprawić go prezerwatywą, którą otrzymała od organizatorów wydarzenia. Niewątpliwie kreatywny sposób naprawy przyczynił się do tak wysokiego wyniku.

Jessica Fox

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 zapewniają zarówno widzom jak i samym uczestnikom mnóstwo emocji. Niespodziewanych zwrotów akcji nie brakuje, a przekonać mogła się o tym m.in. Jessica Fox – utytułowana i niezwykle uzdolniona kajakarka górska. 27-letnia sportsmenka ma na swoim koncie mistrzostwo świata, a także jest wielokrotną medalistką igrzysk olimpijskich. Co ciekawe, zarówno matka jak i ojciec Jessiki również są olimpijczykami w kajakarstwie górskim. Ojciec sportsmenki reprezentował Wielką Brytanie na olimpiadzie w Barcelonie, a ponadto jest wielokrotnym mistrzem świata. Z kolei matka reprezentowała Francję na igrzyskach w Atlancie, a obecnie jest trenerem własnej córki.

ZOBACZ TAKŻE: IO TOKIO 2020: W AUTOKARZE Z POLSKIMI SPORTOWCAMI „WYBUCHŁ SILNIK”!

Australijka naprawiła swój kajak prezerwatywą

We wtorek miał miejsce finał K1 w kajakarstwie górskim, w którym udział wzięła m.in. Jessica Fox. Tuż przed startem okazało się, że końcówka kajaka uległa zniszczeniu. 27-latka wpadła na niezwykle kreatywny pomysł i naprawiła go używając prezerwatywy. Swoim sposobem pochwaliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Założę się, że nie wiedzieliście, że prezerwatywy mogą być używane do naprawy kajaków. Bardzo rozciągliwy, bardzo mocny. Nadaje karbonowi gładkie wykończenie – czytamy na Instagramie sportsmenki.

Warto wspomnieć, że podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020, organizatorzy rozdali uczestnikom 150 tys. prezerwatyw. Tego typu środki antykoncepcyjne rozdawane są uczestnikom igrzysk od 1988 roku, kiedy trwała akcja związana z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa HIV. Od tamtego momentu prezerwatywy dostępne są w każdej wiosce olimpijskiej. W tym roku również wyposażono w nie sportowców, jednak organizatorzy jasno zakomunikowali, że z powodu pandemii koronawirusa należy zużyć je dopiero po powrocie z igrzysk do domu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jessica Fox (@jessfox94)

źródło: Instagram.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.