Siatkarze zdemolowali Australię! Set do 9! W niedzielę decydujące starcie

siatkarze zdemolowali australię

Siatkarze zdemolowali Australię! Biało-czerwoni w kolejnym meczu arcytrudnego Pucharu Świata, pokonali rywali bez większych problemów, nie tracąc przy tym seta i w niesamowitych rozmiarach wygrywając ostatnią partię. Teraz wszyscy myślami są już przy meczu z Brazylią, który może zdecydować o pierwszym miejscu na koniec rozgrywek.

Siatkarze zdemolowali Australię! Nokaut w ostatnim secie, koncertowa gra

Biało-czerwoni siatkarze pokazali dziś, jak powinny przebiegać spotkania z teoretycznie słabszymi zespołami. Złośliwi powiedzą natomiast, że przykład z nich powinni wziąć choćby piłkarze, którzy wczoraj mierzyli się także z futbolowym outsiderem, a zdaje się, że nie wykazali się pełnym zaangażowaniem. Podopieczni Vitala Heynena w odróżnieniu od ekipy Jerzego Brzęczka nie zatrzymali się po dobrym początku, a nieustannie dążyli do tego, aby ukazać wyższość nad przeciwnikiem. Tym sposobem, po dwóch pewnie wygranych setach, w trzecim miejsce miał swego rodzaju siatkarski nokaut – Polska wygrała go 25:9. Takie wyniki na najwyższym poziomie są zdecydowanie rzadkością.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA LEPSZA OD ŁOTWY W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW EUROPY! STYL NADAL NIE ZACHWYCA, ALE SZANSA NA AWANS JUŻ W NIEDZIELĘ

Co musi się stać, aby Polska wygrała Puchar Świata?

Wielu zastanawia się, jakie warunki należy spełnić, aby to biało-czerwoni na koniec morderczych rozgrywek stanęli na najwyższym stopniu podium. Jak dotąd przegraliśmy tylko jedno spotkanie, co czyni nas drugą najlepszą drużyną po Brazylii – Canarinhos bowiem nie zaznali jeszcze w Japonii goryczy porażki. Wszyscy liczą, że zmieni się to w niedzielę, bo właśnie wtedy odbędzie się mecz Polaków z Brazylijczykami. 

Wstępne wyliczenia mówią, że aby marzyć o wygraniu Pucharu Świata, Polska z Brazylią musiałaby wygrać aż 3:0. Dodatkowo w przeciągu całego meczu musimy zdobyć 10 punktów więcej od rywali. Zadanie to zdaje się być ekstremalnie trudne, widząc to, jak dobrze dysponowani w ostatnich dniach są zawodnicy z Ameryki Południowej. Dość powiedzieć, że dopiero co rozbili 3:0 Stany Zjednoczone, które jako jedyne jak dotąd wygrały właśnie z Polską. 

Początek meczu Polska – Brazylia już w najbliższą niedzielę o godzinie 08:00.

Polska 3:0 Australia (25:18, 25:20, 25:9)

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.