Robert Lewandowski z pucharem Ligi Mistrzów! Bayern lepszy od PSG

robert lewandowski z pucharem

Robert Lewandowski z pucharem Ligi Mistrzów! Drużyna, której gwiazdą jest Polak – niemiecki Bayern – w finale elitarnych rozgrywek okazała się lepsza od naszpikowanego gwiazdami PSG z Neymarem na czele. Jednocześnie polski napastnik okazał się królem strzelców tej edycji rozgrywek, strzelając w nich aż 15 goli. Tym samym zbliżył się do rekordu wszech czasów Cristiano Ronaldo, który w jednej edycji UEFA Champions League zdobył 17 goli. Jednakże, Lewandowski ze względu na pandemię i zmianę formuły rozgrywek, rozegrał mniej spotkań i pobicie wyniku Portugalczyka było trudniejsze.

Robert Lewandowski z pucharem Ligi Mistrzów! Bayern pokonał w finale francuskie PSG

A więc stało się! Robert Lewandowski do swojego dorobku dołożył kolejne i prawdopodobnie najważniejsze jak dotąd w całej karierze trofeum. Jego Bayern okazał się najlepszą klubową drużyną w Europie, wygrywając Ligę Mistrzów. W finale niemiecka ekipa była lepsza od francuskiego, naszpikowanego gwiazdami PSG. Neymar i spółka byli bezradni, a o tryumfie Niemców przesądził gol Comana w 59. minucie gry.

PSG do końca walczyło o doprowadzenie do dogrywki, jednak dobrze dysponowana była obrona Bayernu, a świetnymi interwencjami między słupkami bramki Bawarczyków popisywał się Manuel Neuer. Niemiecki golkiper to jeden z najlepszych specjalistów na świecie w swoim fachu. Ostatecznie spotkanie skończyło się zwycięstwem 1:0 na korzyść Bayernu, a piłkarze w czerwonych trykotach po ostatnim gwizdku sędziego mogli wznieść ręce w geście tryumfu, aby kilka chwil później podnieść niezwykle cenne trofeum – puchar Ligi Mistrzów.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCY WYPADEK NA MOTOGP! W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE Z KILKUNASTU KAMER. ZAWODNIK OSZUKAŁ PRZEZNACZENIE – MILIMETRY OD OGROMNEJ TRAGEDII

Lewandowski po meczu nie krył łez wzruszenia. Zwycięstwo w Champions League zadedykował rodzinie i nieżyjącemu ojcu

Po końcowym gwizdku większość kamer zwróconych była właśnie na polskiego napastnika, który jest niekwestionowaną gwiazdą Bayernu, europejskiego a nawet światowego futbolu. Polak momentalnie padł na murawę i cieszył się wielką chwilą. Później nastąpiło odebranie medali oraz pucharów. Lewandowski był drugim piłkarzem Bayernu, tuż po kapitanie zespołu, który uniósł trofeum do góry.

Polski piłkarz został także królem strzelców mijającej edycji Ligi Mistrzów. Strzelił aż 15 goli i zbliżył się do rekordu należącego do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kilka lat wcześniej był lepszy o dwa gole.

Po meczu miejsce miał jeszcze emocjonalny wywiad z Polakiem. Robert Lewandowski nie krył łez, a zwycięstwo w Lidze Mistrzów zadedykował rodzinie i nieżyjącemu ojcu.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.