Polska lepsza od Słowenii na koniec eliminacji do Euro 2020

polska lepsza od słowenii

Polska lepsza od Słowenii na koniec eliminacji do Euro 2020. Biało-czerwoni wzięli rewanż na ekipie, która jako jedyna pokonała ich w 10 spotkaniach, które zadecydowały o tym kto zagra na przyszłorocznych Mistrzostwach. Kapitalną bramkę zdobył Robert Lewandowski, miał też znaczny udział przy trafieniu Góralskiego, które ustaliło wynik meczu na 3:2 dla naszej drużyny narodowej. Niestety na samym początku pojedynku poważnej kontuzji nabawił się Kamil Glik.

Polska lepsza od Słowenii na koniec eliminacji do Euro 2020

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 stały się już historią. W ostatnim meczu Polska pokonała w nich Słowenię 3:2, czym wzięła rewanż za pierwszy wyjazdowy pojedynek, w którym rywale wygrali 2:0. Spotkanie zaczęło się dla biało-czerwonych z przewrotnym szczęściem. Co prawda pięknego gola strzelił młodziutki Sebastian Szymański, jednakże w tej samej akcji poważnej kontuzji nabawił się Kamil Glik. Polski stoper w powietrznym starciu z bramkarzem gości, Janem Oblakiem, złamał nos. Podaje się, że chwilę później na moment stracił też przytomność. Słowenia stosunkowo szybko odpowiedziała bramką, a taki wynik utrzymał się już do przerwy. Tuż przed nią jednak, boisko opuścił Łukasz Piszczek, dla którego był to pożegnalny mecz w kadrze. Zawodnicy obu ekip ustawili mu uroczysty szpaler.

ZOBACZ TAKŻE: POWAŻNA KONTUZJA KAMILA GLIKA! ZŁAMANY NOS ORAZ UTRATA PRZYTOMNOŚCI W MECZU ZE SŁOWENIĄ 

Kapitalny występ Lewandowskiego – kapitan znacznie przyczynił się do zwycięstwa

Ogromne pochwały za występ w dzisiejszym meczu otrzymał Robert Lewandowski. Kapitan polskiej drużyny narodowej strzelił kapitalnego gola, a przy kolejnym miał ogromny udział. Tym samym potwierdził wyborną formę, jaką imponuje już od dłuższego czasu.

Teraz Polaków czeka losowanie grup Euro 2020, które odbędzie się 30 listopada w Budapeszcie. Polska znalazła się w drugim koszyku. 

Polska 3:2 Słowenia

3′ Szymański, 54′ Lewandowski, 81′ Góralski – 14′ Matavz, 61′ Ilicic

źródło zdjęcia: footballtips.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.