Piszczek pożegna się z reprezentacją na Narodowym

piszczek pożegna się

Łukasz Piszczek pożegna się z reprezentacją na Stadionie Narodowym jeszcze w tym roku! Obrońca Borussii Dortmund zakończenie występów z orłem na piersi ogłosił tuż po zakończonym, nieudanym dla Polski zeszłorocznym mundialu. Teraz okazuje się, że Polski Związek Piłki Nożnej przygotował dla wybitnego zawodnika uroczyste pożegnanie. Te miejsce będzie miało podczas meczu Polski ze Słowenią. 

Piszczek pożegna się z reprezentacją na Stadionie Narodowym – w meczu ze Słowenią

Łukasz Piszczek to jeden z głównych elementów największych sukcesów polskiej kadry w ostatnich latach. Z nim w składzie biało-czerwoni zakwalifikowali się na Mistrzostwa Europy w 2016 roku, a także dwa lata później na mundial w Rosji. Ta ostatnia impreza była jednakże dla naszej drużyny narodowej wybitnie nieudana. Sam Piszczek natomiast coraz częściej narzekał na urazy i podjął decyzję o zakończeniu występów w reprezentacji. Choć władze polskiej piłki długo namawiały go na mecz pożegnalny, ten był początkowo nie chciał na taką propozycję przystać. Teraz jednak wyraził takową chęć i przyjął zaproszenie PZPN. Ostatni raz na boisko w biało-czerwonej koszulce, popularny „Piszczu” wybiegnie podczas spotkania ze Słowenią. Będzie ono kończyć zmagania w kwalifikacjach do Euro 2020, na które Polska już się dostała.

ZOBACZ TAKŻE: EL CLASSICO ODWOŁANE! MECZ BARCELONY Z REALEM NIE ODBĘDZIE SIĘ Z POWODU ZAMIESZEK W KATALONII. KLUBY MUSZĄ USTALIĆ INNY TERMIN ROZGRYWANIA SPOTKANIA

Piszczek wyjdzie w pierwszym składzie na Słowenię – o ile pozwoli na to zdrowie

Wiele wskazuje na to, że scenariusz pojedynku ze Słowenią będzie zakładał wyjście Piszczka w pierwszym składzie. Prawdopodobnie zmieniony zostanie jednak już przed przerwą. Wtedy też można spodziewać się uroczystego szpaleru i owacji z trybun. Wszystko rzecz jasna pod warunkiem, że zawodnik będzie zdolny do gry. W ostatnim czasie leczył bowiem kolejny uraz. Kontuzje w ostatnim czasie są sporym utrapieniem prawego obrońcy.

Piszczek poza mundialem w 2018 roku oraz Euro 2016, wystąpił także na Mistrzostwach Europy w roku 2008 oraz w 2012. W kadrze jak dotąd zagrał 65 razy, strzelając 3 gole i zaliczając 9 asyst. Pięknym zwieńczeniem byłoby strzelenie gola w pojedynku ze Słowenią. Ten odbędzie się 19 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło zdjęcia: sportsnet.ca

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.