Nie żyje słynny trener siatkówki! Klub w żałobie

Środowisko siatkówki pogrążone w żałobie. Po przegranej walce z chorobą, słynny polski trener siatkówki Janusz Sikorski nie żyje. Bez wątpienia wychował on wielu znakomitych zawodników.

O śmierci szkoleniowca oczywiście jako jedne z pierwszych informowały media społecznościowe jego byłego klubu, KS Norwida Częstochowa. W poście napisano:

„Z głębokim żalem przyjęliśmy w dniu 5 maja 2019r. wiadomość o śmierci Janusza Sikorskiego, wieloletniego trenera Klubu Norwid Częstochowa, nauczyciela IX LO im. C.K. Norwida, Serdecznego Kolegi i Przyjaciela. 
Wychowawcy wielu pokoleń reprezentantów Polski, olimpijczyków, medalistów mistrzostw Świata i Europy.
Człowieka wielkiej klasy i kultury, doskonałego Trenera, wspaniałego Pedagoga.

W imieniu Zarządu, Zawodników oraz wszystkich Wychowanków, którzy mieli okazję trenować pod okiem Trenera, bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci !

W siatkarskiej rodzinie brakować będzie nie tylko Jego wiedzy, ale i dobroci, życzliwego podejścia do wszystkich z którymi współpracował.”

Zasłużony dla polskiej siatkówki słynny trener nie żyje

Spod skrzydeł Sikorskiego na wielką wodę wypłynęli tacy zawodnicy, jak choćby Marcin Nowak czy Paweł Woicki. Z pewnością jego śmierć jest ogromną stratą dla polskiego sportu i wielkim ciosem dla wszystkich, których trenował.

Uroczystości pogrzebowe obyły się dziś, czyli 8 maja 2019 o godzinie 13:00.

źródło zdjęcia: fanpage KS Norwid Częstochowa

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.