Neymar jest najdroższym piłkarzem w historii futbolu!

Neymar, czyli  Neymar da Silva Santos Júnior jest brazylijskim piłkarzem. Najczęściej pełni rolę pomocnika lub napastnika we francuskim klubie  Paris Saint-Germain, a także w reprezentacji Brazylii. Nie tylko jest uważany za najlepszego piłkarza na świecie, Neymar jest najdroższym piłkarzem w historii futbolu!

Neymar informacje

View this post on Instagram

Vem tranquilo 😉

A post shared by 3n310ta 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on

Już wiemy, że Neymar jest najdroższym piłkarzem w historii futbolu, ale przecież to nie wszystko! Przybliżymy wam trochę postać tego brazylijskiego gracza. Urodził się w Brazylii 5 lutego 1992 roku. Ma 175 cm, a waży 68 kg. Swój debiut w Barcelonie miał na gdańskiej PGE Arena. Po przejściu do Barcelony, jego kariera nabrała zawrotnego tempa.

Neymar syn, rodzina

Brazylijski piłkarz przywiązuje dużą wagę do rodziny. Stawia ją na pierwszym miejscu. Jest silnie związany również ze swoim ojcem. To właśnie po nim dostał swoje imię, a także odziedziczył zamiłowanie do piłki nożnej. Neymar sam został ojcem w bardzo wczesnym wieku. Kiedy miał 19 lat, na świecie pojawił się jego syn – Davi Lucca. Urodził się 24 sierpnia 2011 roku. Carolina Nogueira Dantas jest biologiczną matką. Nie ożenił się z Caroline, jednak wspólnie dokładają wszelkich starań, aby wychować synka. Ma on już 8 lat i uwielbia spędzać czas ze swoimi tatą.

Neymar dziewczyna

Neymar nie znalazł jeszcze tej jedynej, z którą stanąłby na ślubnym kobiercu. Wciąż szuka miłości, a u jego boku często możemy zobaczyć blond piękności. Ostatnio pojawiły się plotki o związku piłkarza ze szwajcarską modelką. Chodzi o Lizę Brito, z którą to dzielił wspólną noc w hotelu. Liza otwarcie mówi o tej sytuacji, co więcej, przyznaje że ma nadzieję na kolejne spotkania. 20 letnia modelka słynie ze swojego ciała, które przyozdabia ogrom tatuaży. Czy to właśnie dla niej Neymar rzucił piękną Brunę Marquezine?

Neymar kontuzja

Neymar nabawił się poważnej kontuzji w meczu Ligue 1. Brazylijczykowi niestety odnowił się uraz z minionego sezonu. Obrażenie dotyczy kości śródstopia i jest bardzo poważne. W poprzednim sezonie musiał przejść operację. Wpłynęło to na stracenie całej wiosennej rundy. Czy i tym razem kontuzja będzie tak tragiczna w skutkach?

źródła zdjęć: Instagram, Sports India Show

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.