ME w piłce ręcznej: Polska pokonuje faworyzowaną Austrię!

me w piłce ręcznej

ME w piłce ręcznej: Polska pokonuje faworyzowaną Austrię! Kapitalnie dla biało-czerwonych rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, które rozgrywane są na Słowacji i na Węgrzech. Podopieczni Patryka Rombla pokonali Austrię, która według wielu obserwatorów oraz bukmacherów, była faworytem tego starcia. Gdyby tego było mało, w polskiej kadrze nastąpiło wielkie zamieszanie z testami na COVID-19. Aż pięciu zawodników, którzy pojechali na Słowację, otrzymało wynik pozytywny. Mimo to Polska zainkasowała pierwsze punkty w grupie. Czekają nas jeszcze mecze z Białorusią i Niemcami.

ME w piłce ręcznej: Polska pokonuje faworyzowaną Austrię, świetny mecz biało-czerwonych

Kapitalnie biało-czerwoni zaczęli swój udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej. Prowadzeni przez Patryka Rombla zawodnicy okazali się zdecydowanie lepsi od faworyzowanej Austrii. Polacy zainkasowali ważne punkty, wygrywając 36:31 – i to pomimo wielkich przeciwności losu.

Wszystko spowodowały zakażenia COVID-19, przez które w meczu zagrać nie mogło aż pięciu powołanych na Euro zawodników. Mało tego, Polacy przed meczem mieli wielkie problemy z odbyciem choćby jednego treningu – wszystko przez to, że organizatorzy wprowadzili zamieszanie związane z testami na koronawirusa.

To wszytko wyzwoliło w Polakach jednak dodatkową wolę walki. Od początku biało-czerwoni dobrze weszli w mecz. Imponowali przede wszystkim skrzydłowi – Krajewski i Daszek, oraz bombardujący bramkę rywala Sićko.

ZOBACZ TAKŻE: SKARŻYŁ SIĘ NA BÓL UCHA. LEKARZE BYLI W SZOKU – TO UDAŁO IM SIĘ WYJĄĆ Z KANAŁU SŁUCHOWEGO PACJENTA. W SIECI ZDJĘCIA [FOTO]

W niedzielę mecz z Białorusią. Później starcie z Niemcami

Polacy prowadzili z Austrią niemal od początku do końca. Ostatecznie wypracowali aż pięć bramek przewagi i takim stosunkiem bramkowym wygrali z rywalem.

W niedzielę podopiecznych Patryka Rombla czeka kolejny trudny sprawdzian. O 20:30 zmierzą się oni z Białorusią, która przegrała pierwszy mecz z Niemcami. Wszyscy obawiają się teraz jednak tego, jak wyglądać będą kolejne testy w polskim zespole. Istnieje bowiem ryzyko, że z gry wypadną kolejni zawodnicy.

Na sam koniec, we wtorek, Polska w grupie zmierzy się z Niemcami. Do kolejnej fazy Mistrzostw Europy awansują dwa najlepsze zespoły. Zwycięstwo z Białorusią może przesądzić o tym, że zagramy dalej.

Polska 36:31 (17:14) Austria

źródło: Facebook Handball Polska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.