Macedonia – Polska: kiedy mecz? Gdzie? Transmisja TV

macedonia polska

Polacy świetnie rozpoczęli zmagania o występ na Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie zachwycili stylem, ale w dwóch meczach zdobyli komplet sześciu punktów. Wielkimi krokami zbliżają się ich kolejne mecze. Z kim? Gdzie? Kiedy? Wszystkie informacje o pojedynku Macedonia-Polska znajdziecie poniżej!

Macedonia – Polska 2019

W kolejnym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w 2020 roku, reprezentacja Polski na wyjeździe zagra z Macedonią Północną. Biało-czerwoni jak dotąd w trwających eliminacjach zagrali dwa mecze i oba wygrali. Najpierw w Wiedniu, drużyna Jerzego Brzęczka pokonała uznawaną za bardzo silną ekipę Austrii. To właśnie ta drużyna miała walczyć z Lewandowskim i resztą o pierwsze miejsce w grupie G. Wtedy jedyną bramkę w meczu zdobył po wejściu z ławki rezerwowych niesamowity Krzysztof Piątek.

Później nadeszła urodzona w cierpieniach wygrana z teoretycznie najsłabszą w grupie Łotwą. Polska bardzo długo nie miała patentu na to, jak pokonać bramkarza przyjezdnych, który notabene występuje w polskiej lidze – jest golkiperem Arki Gdynia. Czas uciekał, a wynik cały czas wskazywał na nadchodzący podział punktów. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął kapitan – Robert Lewandowski na niespełna 15 minut przed końcem dał prowadzenie naszej kadrze. W samej końcówce wynik podwyższył Glik i kolejne niezwykle istotne punkty stały się faktem.

stadion macedonia polska

Macedonia Północna jak dotąd zgromadziła na swoim koncie 4 punkty – o 2 mniej niż Polska. Nasz najbliższy rywal bez problemu uporał się w spotkaniu z Łotwą (zwycięstwo 3:1) a także urwał punkty bardzo groźnej Słowenii (1:1). Co prawda zdecydowanym faworytem tego starcia są biało-czerwoni, jednak nie należy lekceważyć rywala. Przekonała się o tym choćby wcześniej wspomniana Słowenia.

Macedonia – Polska: kiedy mecz?

Pojedynek Macedonii Północnej z Polską odbędzie się już niebawem – pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi 7 czerwca tego roku o godzinie 20:45. Mecz odbędzie się na terenie rywala. Piłkarzy obu drużyn gościć będzie stolica Macedonii – Skopje, a rywalizacja stoczy się na Arenie Narodowej im. Filipa II Macedońskiego.

Macedonia – Polska: transmisja TV

Prawa do pokazywania meczów reprezentacji Polski w kwalifikacjach do europejskiego czempionatu, posiada Telewizja Polska oraz Polsat. To właśnie w tych telewizjach będzie można oglądać zmagania zespołu prowadzonego przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Start spotkania zaplanowano na godzinę 20:45.

źródło zdjęć: gk24.pl i terazpasy.pl