Krystian Bielik: reprezentant Polski U-21 [WIEK, KARIERA]

W naszym kraju jednym z najbardziej popularnych sportów drużynowych jest piłka nożna. Wierni kibice z wytęsknieniem czekają aż zacznie się sezon reprezentacyjny. Od niedawna wiernie śledzą losy nie tylko seniorskiej kadry. Krystian Bielik, reprezentant Polski kadry  U-21 jest jednym z najlepszych graczy tej kategorii wiekowej. Co wiadomo na jego temat? Jakie ma plany na swoją przyszłość?

Krystian Bielik wiek

Młody piłkarz urodził się 4 stycznia 1998 roku. Jego rodzinnym miastem jest Konin i tam właśnie stawiał pierwsze kroki na treningach piłki nożnej. Do 2012 roku grał w tamtejszym klubie Górnik Konin. Co ważne występuje na pozycji defensywnego pomocnika i środkowego obrońcy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I just want to say Thank you all for everything. We all deserved it. WE ARE GOING UP !! 🏆🍾🔥 #cafc

Post udostępniony przez Krystian Bielik (@krystianbielik)

Krystian Bielik kariera

Początkowo w 2012 roku wykupiony został do drużyny Lecha Poznań, a następnie dwa lata później za 50 tysięcy złotych przeszedł do Legii Warszawa, gdzie zaczął już przygodę w składzie seniorskim. Co więcej od 2015 roku jest zawodnikiem Arsenal F.C., a stamtąd na zasadzie wypożyczenia grał dla klubów takich jak Birmingham City, Walsall, czy Charlton Athletic. Istotną kwestią jest, że od 2013 roku, czyli prawie że od początku kariery jest zawodnikiem reprezentacji Polski w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Gdzie Krystian Bielik zagra w przyszłym sezonie?

Aktualnie trwają rozmowy związane z jego przyszłością. Najwyraźniej sam zainteresowany nie do końca potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Jednakże ma nadzieję, że szkoleniowcy Arsenalu oglądają jego poczynania i są świadomi postępów, jakie poczynił. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba przyznać, że w niedawnych meczach prezentował się naprawdę dobrze i drużyna miała z niego niemały pożytek. Dodatkowo piłkarz wyjawia, że jego osobą interesują się również inne kluby, z jego rodzinnego kraju, a także z zagranicy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Gorąco to dopiero będzie !! 🔥 Dziękujemy za super doping. Jedziemy dalej ! 🇵🇱 All the best Italy ! 🇮🇹

Post udostępniony przez Krystian Bielik (@krystianbielik)

Krystian Bielik Instagram

Krystian Bielik, reprezentant Polski, jak większość sportowców prowadzi swój profil na Instagramie. Mianowicie można wyszukać go pod nazwą @krystianbielik. Na chwilę obecną obserwuje go ponad 141 tysięcy internautów. Przykładowo dodaje tam zdjęcia z meczów, treningów i tego, w jaki sposób relaksuje się, gdy ma wolny czas.