Dramat polskich siatkarzy. Sensacyjnie odpadli z Igrzysk, koniec marzeń o medalu

dramat polskich siatkarzy

Dramat polskich siatkarzy. Biało-czerwoni sensacyjnie odpali z Igrzysk Olimpijskich już w ćwierćfinale, nie przełamując tym samym ciążącej na drużynie od lat klątwy. Ich pogromcami okazali się Francuzi, którzy tego dnia byli lepsi. Polacy grali czytelnie i nieskutecznie, a im bliżej końca, tym bardziej brakowało im pewności siebie. Trójkolorowi w ostatniej odsłonie starcia „nakręcali się” z każdym kolejnym zagraniem i to oni powalczą o medal olimpijski. Kibice naszej reprezentacji – podobnie jak siatkarze tuż po zakończeniu meczu – pogrążyli się w żałobie. Nie tak to miało wyglądać…

Dramat polskich siatkarzy. Biało-czerwoni sensacyjnie odpali z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, koniec marzeń o medalu

Nie tak to miało wyglądać – polscy siatkarze odpali z walki o medale olimpijskie w Tokio już w ćwierćfinale. Tym samym podtrzymana została przykra tradycja, według której już od IO w Atenach w 2004 roku, naszej drużynie siatkarskiej nie udało się przebrnąć fazy ćwierćfinałowej. Niektórzy mówią nawet o klątwie – czemu tak w zasadzie trudno się dziwić.

Biało-czerwoni od Francji byli dziś jednak zwyczajnie słabsi – mowa o decydujących, kluczowych dla losów spotkania momentach. Wszystko zaczęło się dobrze i Polacy zdecydowanie wygrali pierwszą partię. Później jedynym pozytywem był już tylko trzeci set, którego także udało się wygrać. W pozostałych nasza drużyna narodowa była cieniem ekipy, która świetnie prezentowała się choćby w starciu z Kanadą. Polacy grali przewidywalnie i nie byli w stanie zatrzymać rozpędzających się z każdą akcją Francuzów. Tie-break był już bardzo jednostronny i z perspektywy fana biało-czerwonych, przykro się go oglądało.

Polska 2:3 Francja (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15)

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT W KATOWICACH Z UDZIAŁEM AUTOBUSU. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NOWE NAGRANIE Z ZUPEŁNIE INNEJ PERSPEKTYWY! [WIDEO]

Polscy siatkarze tuż po meczu zalali się łzami. Wymowne obrazki

Jak dobrze wiadomo, medal olimpijski to jedno z największych wyróżnień dla każdego sportowca. W wielu dyscyplinach trudno znaleźć bardziej prestiżowy turniej, niż właśnie Igrzyska Olimpijskie. Widać było to po polskich siatkarzach, którzy tuż po zakończeniu pojedynku z Francją – z pewnością podobnie jak ich kibice – zalali się łzami. Obrazki przedstawiające zapłakanego Bartosza Kurka mogły złamać największego twardziela.

źródło: Twitter, Eurosport

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.