Czesław Michniewicz – sportowiec, selekcjoner [WIEK, KARIERA]

Po ostatnich sukcesach polskiej reprezentacji, trener Czesław Michniewicz może być z siebie dumny. To ogromny krok naprzód i powód do dumy. Piłkarze z grupy do lat 21, pokonali wczoraj Belgię 3:2! Emocje towarzyszące podczas meczu to coś nieprawdopodobnego. 

Czesław Michniewicz wiek, kariera

Czesław Michniewicz ile ma lat? Trener urodził się 12 lutego 1970 roku. Ma 49 lat, natomiast jego kariera zawodowa to długa lista osiągnięć. W środowisku sportowym, szanowany za osiągnięcia i ciągły rozwój. Dlatego też przedstawimy kilka ważnych kroków w jego karierze.

Swoje zdolności sportowe rozwijał w licznych klubach. Na początku grał w Ossa Biskupiec Pomorski jak i Bałtyku Gdynia i Polonii Gdańsk. Następnie Amica Wronki, w której kilka występów odbył w ekstraklasie. Dodatkowo, można było go zobaczyć w meczach o Puchar Polski i Puchar Ligi Polskiej w sezonie 1999/2000. Swoją karierę zakończył w wieku 30 lat, w 2000 roku.

Po zakończeniu kariery odbył staże trenerskie m.in. w: FC Schalke 04, Hannover oraz Tottenham.

Czesław Michniewicz prowadzenie drużyny

Czesław Michniewicz prowadzenie drużyny – Michniewicz jest trenerem i selekcjonerem. W tym roku poprowadził drużynę w Mistrzostwach Europy 2019 U21. Wczorajszy mecz Polska-Belgia zakończył się z wynikiem 3:2, co wywołało liczne gratulacje i podziw dla całej ekipy.

Na temat prowadzenia drużyny młodych piłkarzy przez Michniewicza, wypowiadają się liczni specjaliści i fani piłki nożnej. Nie brakuje pozytywnych komentarzy, jak i zwrócenia uwagi na długoletnie doświadczenie selekcjonera. Jak wspominaliśmy wcześniej, jego kariera to długa lista punktów, co z pewnością miało wpływ na sukces Polski w mistrzostwach.

 

Czesław Michniewicz Polska Belga

Wczoraj odbył się mecz Polska-Belgia, podczas otwarcia Mistrzostw Europy 2019 U21. Wynik to powód do dumy! Jednak w mediach zagranicznych, to właśnie Belgia była faworytem i to zawodnicy tej drużyny mieli cieszyć się sukcesem. Mimo to, dzięki wspaniałej grze i niesamowitej współpracy, to Polacy zwyciężyli. Wynik to 3:2. Jest to przełomowy moment, dlatego w dalszym ciągu trzymamy kciuki i czekamy na więcej zwycięstw.

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.