Buffon odchodzi z PSG! Czy to koniec kariery słynnego bramkarza?

Buffon odchodzi z PSG! Francuski klub oraz bramkarz poinformowali, że obowiązujący roczny kontrakt Włocha nie będzie przedłużony. Tym samym popularny Gigi stał się wolnym zawodnikiem. Czy zdecyduje się na zakończenie kariery?

Buffon odchodzi z PSG

Gianluigi Buffon do Paris Saint-Germain przybył przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu. Mówiło się, że włoski golkiper razem z paryskim gigantem chce zdobyć Ligę Mistrzów, której ostatnio nie udało mu się wygrać z Juventusem. Rzeczywistość okazała się jednak fatalna – paryżanie z Champions League odpadli bardzo szybko, bo już w fazie 1/8 finału. Tam okazali się gorsi od Manchesteru United, mimo że wygrali pierwszy, wyjazdowy mecz. W rewanżu ekipa w której występował Buffon zagrała bardzo słabo. Nie popisał się także sam bramkarz, który zawinił przy jednej ze straconych bramek.

Wściekłość PSG była tym większa, że United na rewanż przyjechało w bardzo okrojonym składzie – było to powodem kontuzji i zawieszeń za kartki. Anglicy mieli być tylko jednym ze stopni w drodze do finału elitarnych rozgrywek – rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna. Być może fakt klęski w europejskich pucharach miał wpływ na to, że 41-letni golkiper nie został we francuskich barwach.

Buffon wiek żona

Gianluigi ma 41 lat. Urodził się 28 stycznia w 1978 roku w Carrarze. Jego była żona to Alena Šeredová, z którą piłkarz ma dwójkę synów: Louisa (urodzonego w 2007) oraz Davida (urodzony w 2009). Znana w roli Zakochane święta oraz z licznych sesji dla marki Triumph. Para rozstała się w 2014 roku, aktualnie Buffon spotyka się z dziennikarką Ilarią D’Amico.

Buffon – koniec kariery?

Buffon w barwach PSG rozegrał 25 spotkań. Z pewnością jednak nie tak wyobrażał sobie przygodę we francuskim gigancie. Jego kariera do tej pory była niezwykle barwna – zaczynał ją w Parmie, która była jego pierwszy zespołem. Wystąpił tam 168 razy. Później przyszedł czas na transfer do wielkiego Juventusu. Buffon stał się legendą włoskiego klubu – zagrał w nim aż 509 razy! PSG miało być miłym zwieńczeniem kariery – jednak życie nieco inaczej zweryfikowało plany dostojnego Włocha.

O tym, że Buffon opuści PSG po sezonie, mówiło już nawet wtedy, gdy doszło do podpisania kontraktu. Wielu jednak liczyło, że historia potoczy się nieco inaczej. Tymczasem ten sezon, mimo wygrania ligi przez paryską drużynę, pozostawił wiele do życzenia. Szefowie klubu oraz sam piłkarz zgodnie stwierdzili, że jego czas w stolicy Francji dobiegł końca. 

Wielu wieszczy rychły koniec kariery legendarnego bramkarza. Włoskie dzienni donoszą jednak, że ten być przygodę z piłką być może będzie chciał zakończyć w swoim pierwszym zespole – Parmie. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższego miesiąca. Buffon w 2006 roku został mistrzem świata z reprezentacją Włoch.

źródło zdjęć: tsn.ca oraz transfermarkt.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.