„Życzliwi” sąsiedzi złożyli donos na policję w Wigilię! Doszło do złamania obostrzeń?

„Życzyli” sąsiedzi złożyli donos

„Życzliwi” sąsiedzi złożyli donos na policję w wieczór Wigilijny. Sytuacja miała miejsce w Szczecinie i jak donosi tamtejsze źródło, był to jedyny donos złożony w wigilijny wieczór. Czy doszło do złamania obostrzeń i jak tą niecodzienną sytuację skomentowali mundurowi? Zobaczcie!

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia nie są tak radosne i beztroskie, jak miało to miejsce do tej pory. Zgodnie z obostrzeniami z powodu pandemii COVID-19, w okresie świąteczno-noworocznym nie będziemy mogli spotkać się w dużym rodzinnym gronie. Oprócz stałych mieszkańców, w lokalu może przebywać pięć dodatkowych osób. Co więcej, od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadził narodową kwarantannę i zakaz przemieszczania się w Sylwestra.

Jak się również okazuje, nie brakuje ludzi, których nawet świąteczny czas nie powstrzyma, aby uprzykrzyć życie swoim sąsiadom! Jeszcze przed wieczorem wigilijnym policja zapewniała, że choć nie będzie chodziła i pukała od drzwi do drzwi, aby pilnować obostrzeń, to musi reagować na zgłoszenia. Takie zgłoszenie odebrali szczecińscy policjanci.

Zobaczcie również: 1000 zł mandatu za donosy do Straży Miejskiej

„Życzliwi” sąsiedzi złożyli donos na policję w Wigilię!

W czwartek, 24 grudnia w Szczecinie policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Na jednej z wieczerzy wigilijnych podobno przebywało znacznie więcej osób, niż jest to dozwolone. Co więcej, kiedy zjawili się pod drzwiami zaskoczonego gospodarza, okazało się, że przepisy nie zostały złamane i przy wigilijnym stole była dozwolona liczba osób:

Policjanci pojechali na miejsce. Sygnał nie potwierdził się. Nie wiadomo, czy był to żart, czy sąsiedzka złośliwość- czytamy na portalu Gs24.pl.

Jeden z portali próbował uzyskać od poszczególnych komend wojewódzkich informacje, na temat tego, czy takich sygnałów było więcej w Wigilię. Dokładne dane zostaną jednak ujawnione dopiero w poniedziałek. Jak na tę chwilę nie ma więcej informacji na temat „życzliwych” sąsiadów. Jak również podkreśliła aspirant sztabowa z Komendy Głównej Policji, tego roku Polacy wykazują się samokontrolą i dostosowują się do nałożonych obostrzeń:

Możemy powiedzieć, że tegoroczne święta przebiegają do tej pory bardzo spokojnie

„Życzliwi” sąsiedzi złożyli donos na policję w Wigilię: źródło: Wp.pl. Gs24.pl, YouTube, PolsatNews.pl