Zmarł Terry Jones – brytyjski aktor komediowy

Zmarł Terry Jones – brytyjski aktor komediowy miał 77 lat. Szerzej znany z bycia członkiem legendarnej grupy Monty Python. Wiadomości przekazał jego agent. Niestety, od kilku lat zmagał się z demencją, która postępowała dość szybko. 

Zmarł Terry Jones – znany głównie z Monty Python

Niestety agent znanego brytyjskiego komika przekazał bardzo smutne wieści. Zmarł Terry Jones – 77 letni aktor, który od kilku lat zmagał się z szybko postępującą demencją. Pierwsze informacje na temat pogarszającego się stanu zdrowia pojawiły się w roku 2006. Oprócz kariery aktorskiej, był również pisarzem oraz reżyserem.

Jednak najwięcej osób kojarzy go z Monty Python, grupy w której skład wchodzili: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Debiut grupy miał miejsce w stacji BBC 5 października 1969 roku, pokazując „Latający cyrk Monty Pythona”, który zrzeszył sporą grupę fanów. Dzięki stylowi nie do podrobienia oraz oryginalnym i przede wszystkim śmiesznym pomysłom, zaczęli piąć się na szczyt komediowego świata.

ZOBACZ TAKŻE: PAPIEROWE BUTELKI OD L’OREAL – EKO ZMIANY ZAPROPONOWANE PRZEZ MARKĘ

Członkowie spotkali się wspólnie ostatni raz w roku 2014.

To właśnie on rozbawiał masę ludzi na całym świecie, zapewniając im sporą dawkę rozrywki. Oprócz Monty Pythona, wyreżyserował między innymi: „Czego dusza zapragnie” czy „O czym szumią wierzby”.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.