„Zenek” – zobacz oficjalny zwiastun filmu

Zenek

„Zenek” to film fabularny wyprodukowany przez Telewizję Polską. Przedstawia biografię Zenona Martyniuka – znanego artysty muzyki disco polo. Dziś opublikowano oficjalny zwiastun filmu.

„Zenek”

„Zenek” jest samodzielną produkcją Telewizji Polskiej. Film przedstawia życie Zenona Martyniuka, który muzyką disco polo zafascynował się już jako nastolatek. Dzięki swojemu wujkowi – muzykowi, udaje mu się po raz pierwszy wystąpić przed publicznością.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a scenariuszem zajęła się Marta Hryniak. W rolę młodego Martyniuka wcielił się Jakub Zając, a dorosłego – Krzysztof Czeczot. Żonę piosenkarza zagrała Klara Bielawka, jej ojca – Jan Frycz, matkę Zenka – Agnieszka Suchora, a jego ojca – Roman Gancarczyk. W roli ojca wokalisty zespołu Akcent zobaczymy Romana Gancarczyka. Matkę Zenka portretuje Agnieszka Suchora. Pojawi się również Piotr Cyrwus w roli niejakiego Skaryszuka oraz Limahl. Prace na planie filmu trwały dwa miesiące i zaczęły się pod koniec października.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak „Przez te oczy zielone”, „Życie to są chwile” czy „Przekorny los”. Ten ostatni utwór wydano w formie singla, który sprzedał się w liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy. Tym samym wydawnictwo osiągnęło status potrójnej diamentowej płyty. Akcent tylko w 2018 roku otrzymał siedem diamentowych płyt i Super Grand Prix na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Telewizja Polska zaprezentowała zwiastun filmu, który będzie można zobaczyć w kinach już od 14 lutego:

ZOBACZ TAKŻE: EWA EWART NAGRODZONA PRZEZ RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.