Zasady zachowania się w kinie podczas epidemii – czy seans będzie przyjemny?

zasady zachowania się w kinie

Zasady zachowania się w kinie podczas epidemii – czy seanse będą w ogóle przyjemne? Takie pytania pojawiły się po tym, gdy resort kultury opublikował dziś konkretne wytyczne, których należy się trzymać od 6 czerwca – kiedy właśnie otwarte zostaną kina. Te zamknięte zostały rzecz jasna przez epidemię koronawirusa. Jakie zasady czekają na kinomanów? Jak zachowywać będzie musiała się obsługa kina? Co z przekąskami? Ile osób wejdzie na salę? Na te wszystkie pytania odpowiadamy poniżej!

Zasady zachowania się w kinie podczas epidemii – wielu zadaje sobie pytanie: czy seanse będą jeszcze przyjemne?

Nowa rzeczywistość – mowa rzecz jasna o tej, którą zmienił koronawirus – dotknęła także przemysł kinowy. Choć kina mogą otwierać się już od 6 czerwca, niektóre z popularnych sieci zapowiedziały, że otwarcie odłożą w czasie. Jednym z powodów jest z pewnością brak nowych premier. Druga sprawa to obostrzenia, które jak na razie będą dość surowe. Resort kultury opublikował dziś szczegółowe wytyczne, których będą musiały trzymać się kina, a także odwiedzający je widzowie.

Przede wszystkim w kinach oglądający będą musieli mieć zasłonięte usta oraz nos. Do sali wejdzie natomiast jedynie połowa osób, które normalnie mogłyby bez przeszkód wypełnić całą salę. Co więcej, między oglądającymi będzie musiało być jedno miejsce przerwy. Wyjątkiem jest opieka rodzica nad dzieckiem poniżej 13 roku życia, lub opieka nad osobą niepełnosprawną.

ZOBACZ TAKŻE: DUCH NA WÓZKU INWALIDZKIM? W SIECI POJAWIŁO SIĘ NIEPOKOJĄCE NAGARNIE ZE SZPITALA W TAJLANDII – ZOBACZ WIDEO!

Co z kinowymi przekąskami? Jak przebiegać będzie dezynfekcja?

Wiele osób obawiało się, że w związku z epidemią, z kin znikną uwielbiane przez wielu przekąski. Tak się jednak nie stanie. Jednakże więcej pracy czeka sprzedawców. Do sprzedawania przekąsek będą oddelegowane konkretne osoby w przyłbicach, a po każdym kliencie będą musiały one dezynfekować terminal płatniczy oraz ręce.

Ministerstwo wskazuje także na to, że najlepiej byłoby, gdyby sprzedaż biletów do kin odbywała się za pomocą internetu. Sale powinny być odpowiednio wentylowane i wietrzone, przed wejściem mają znajdować się dozowniki z płynem do dezynfekcji. Raz na godzinę należy sprzątać i dezynfekować toalety.

źródło: RMF24.pl