Zaginął w lesie, bo… kręcił film o tym jak nie zgubić się w lesie

zaginął w lesie

Zaginął w lesie, bo… kręcił film o tym jak nie zgubić się w lesie. Czyżby właśnie zgłosił się kolejny kandydat do miana Nagrody Darwina? 16-letni rosyjski videobloger na pewno na długo zapamięta swoją wyprawę do lasu. Strażacy odnaleźli go w niecałą godzinę. Czy więc aby na pewno zapuścił się tak głęboko w gąszcz drzew? Internauci bezradnie rozkładają ręce nad kolejnym przypadkiem zwyczajnej głupoty.

Zaginął w lesie, bo kręcił film jak w nim przetrwać i… się tam nie zgubić

Wpadki takie jak te, często nie przechodzą bez echa. Co więcej, są ośmieszające dla osób, którym się przydarzyły. Nie inaczej było ostatnio, gdy pisaliśmy choćby o złodziejaszku z Polski, który chcąc uniknąć poważnych konsekwencji, na łowy do jednego ze sklepów wybrał się z kalkulatorem. Wszystko po to, aby kwota kradzionych przedmiotów nie przekroczyła 500 złotych. Wyniosła ona jednakże 506 złotych i określanego przez internautów mianem Pitagorasa mężczyznę spotka poważna kara. A co mówić o videoblogerze z Rosji, który kręcąc filmik na temat przetrwania w lesie, zgubił się w nim? W akcje poszukiwawczą zaangażowana była nawet straż pożarna.

Strażacy błyskawicznie odszukali zaginionego

Sytuacja która miała miejsce 22 sierpnia we wsi Objaczewo, skończyła się szczęśliwie. Nagrywający swoje poczynania, rower zostawił przy pobliskim cmentarzu i zaszył się wgłąb lasu. W pewnym momencie zorientował się, że nie potrafi odnaleźć w gąszczu drzew drogi powrotnej. Zaczęła się panika.

16-latek zdecydował się zadzwonić do rodziców i poinformował ich o tym, że zgubił się w lesie. Ci z kolei o wszystkim powiadomili straż pożarną, która ruszyła na ratunek. Akcja poszukiwawcza nie trwała długo – odnalezienie zaginionego w lesie śmiałka trwało około godziny. Strażacy użyli w tym celu gwizdka, którym w odpowiednie miejsce sprowadzili młodzieńca.

Wychodzi więc na to, że wielkiej kariery jako nauczyciel przetrwania, 16-latek nie zrobi. Co więcej, wystawił się na pośmiewisko, bo o jego poczynaniach w sieci aż huczy. 

Zobacz także: poszedł kraść z kalkulatorem, okazał się słaby z matmy…

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.