YouTube wprowadza kolejne zaostrzenia – walka z nękaniem

youtube ile kosztuje

YouTube wprowadza kolejne zaostrzenia – tym razem chodzi o walkę z wideo o nieodpowiednich treściach. Głównie o nękanie i w tej sprawie serwis nie będzie tolerował wideo o takim charakterze. Jest to z pewnością kwestia, która może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie i życie człowieka. Dodatkowo, bardzo często wspomniane nieodpowiednie treści są masowo komentowane przez innych użytkowników. 

YouTube wprowadza kolejne zaostrzenia – walka z nękaniem

Nie od dziś wiadomo, ile różnorodnych rzeczy kryje w sobie internet. Od tych pozytywnych, wnoszących coś do naszego życia po te niekoniecznie miłe, czasem nawet obraźliwe. Niestety nie da się w pełni oczyścić sieci z tego typu treści, jednak coraz więcej firmy decydują się na zmianę polityki. Przede wszystkim chodzi o mobilizację do usuwania nieodpowiednich treści. Treści, które mogą zranić innego człowieka, narażając na szeroko pojęte przykrości.

ZOBACZ TAKŻE: OLGA TOKARCZUK DLA WOŚP – SPRAWDŹ, CO PRZEKAZAŁA NA AUKCJĘ

Dlatego jedna z najpopularniejszych platform wideo poinformowała, iż szykuje zaostrzenia, które pomogą zwalczać nienawiść w sieci. Chodzi o nękanie i tego z pewnością nie będą tolerować, gdyż nikt nie powinien tego doświadczyć. YouTube dodał, iż:

Nie będziemy dłużej tolerować treści, które obrażają kogoś na podstawie cech takich jak rasa, ekspresja płciowa i orientacja seksualna. Dotyczy to wszystkich, od osób prywatnych do twórców YT. W związku z tym, nie będziemy tolerować nękania. Zawsze usuwaliśmy filmy, które w jednoznaczny sposób grożą komuś, ujawniają poufne dane osobowe lub zachęcają ludzi do nękania innych. Jednak teraz posuniemy się o krok dalej i zabronimy stosowania bezpośrednich gróźb oraz treści zakamuflowanych lub dorozumianych. Dotyczy to również języka sugerującego lub treści symulujących przemoc

Nie będzie chodzić tylko i wyłącznie o bezpośrednie treści. Nawet te, które będą sugerować przemoc czy nękanie, zostaną usunięte. To pokazuje, że serwis zaostrza swoją politykę i nie będzie dalej tolerował takich zachowań. A z pewnością w dalszym ciągu takich nie brakuje, dlatego wprowadzenie tych zasad może sporo zmienić.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.